První dojem - Mirai Nikki

13. října 2011 v 16:19 | Happy |  Anime
Mirai Nikki je 26-dílná adaptace stejnojmenné a nesmírně oblíbené mangy. (Tu jsem zmiňoval tady, ovšem bez toho poněkud horšího konce) Ta sice nemá kdovíjak chytrý děj či sympatického protagonistu, ale je proslulá svou ikonickou yandere holkou se šílenými/rozkošnými výrazy. V podstatě celá manga stojí a padá na té jedné postavě.

Co je to yandere?
Yandere - Tahle vás šíleně miluje. Šíleně. Udělá pro vás cokoliv, dokonce i věci, které nechcete. Pravděpodobně tajně zabíjí všechny vaše kamarády a sleduje vás, když spíte. Yandere postavy jsou zvenku láskyplné a zevnitř mentálně nestabilní obsesivní psychopati, co chtějí vás. Za každou cenu. Pokud se ji rozhodnete podvádět (nebo pokud se ona rozhodne, že jí podvádíte), tak se připravte na bolest, protože vás bude s šíleným úsměvem rozřezávat na kusy sekáčkem.
Oh fuck.

No děj jsem už popsal u mangy. Ale zkráceně to je asi takhle: Amano Yukiteru je samotářský zmrd, co si vede deník v mobilu a ve svém volném čase se baví se svým imaginárním kamarádem Deusem. Bohužel zjišťuje, že ten imaginární kamarád je docela reálný a zaplete Yukiiho do nebezpečné hry, jejiž vítěz dostane moc nad časoprostorem. Aby to bylo zábavnější, tak začne jeho mobil předvídat budoucnost. (Ostatní "hráči" mají rovněž mobily, které různou formou také předvídají budoucnost) Prostě deathmatch se vším všudy.
Pilot toho docela hodně naspoileroval, ale je to spíš takové pěkné překvápko na konec. (A dává mi naději, že to zadaptují kompletně) Je svižný, ale zároveň to nevynechává důležité informace. Což ale asi přijde potom, pokud chtějí zachovat konec.

Sem tam pěkná scéna, sem tam nedetailní obličej, prostě normálka. Bohužel to má spoustu, ale hrozivou spoustu CGI. Dabing je.. zajímavý. Sice jsem si ty postavy takhle nepředstavoval, ale co se dá dělat.

Tak u adaptací většinou víte co čekat, docela těžko překvapují. (Teda, pokud se na poslední chvíli nevykašlou na originální materiál, to vždycky příjemně překvapí) Mirai Nikki vypadá na shounen akci s občasnými gore/mystery prvky a psychotickými postavami. Ale v podstatě to sleduju jenom kvůli animované Yuno.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama