První dojem - Persona 4 the Animation

8. října 2011 v 20:15 | Happy |  Anime
Můj první dojem z Persony 4 je především rozporuplný. Na jednu stranu se mi líbilo, jak zachovali drobnůstky z hry, jako například přechody dne, ikonické scény (per..so..na) soundtrack a různé náhodné komedické situace a zároveň zrychlili jinak velmi pomalý úvod. (Ve hře de facto začínáte slice of life a začínáte s dungeonem až za dlouho) Ale na druhou stranu je ten pilot tak nějak slepený dohromady a trošku moc skáče k důležitým událostem, takže docela připomíná laciný shounen.

To je asi drsný problém adaptací JRPG. Abych nastínil jak se zhruba hrála persona 3 (která je prostředím i mechanikami dost podobná čtyřce): Každý den máte 2 "volné doby", kdy můžete dělat co chcete - buď komunikovat s přáteli a vytvářet tím "social linky" - každá z těch postav má svůj příběh, který sledujete/čtete a na konci se vám odemkne nová persona, což můžete použít v boji - anebo si zvedat statistiky pracováním, hraním her, chozením do cafe... Večer pak prolézáte dungeon, grindujete monstra, modlíte se pro dropy jako tradiční JRPG. Je to vlastně VN a JRPG v jednom.

No děj pilotu byl, jak jsem řekl, dosti zrychlený. Yu Narukami se nastěhuje ke svému strýci do městečka Inaba, kde se dějou zvláštní sériové vraždy. Seznámí se s přáteli a hned na to objeví v televizi midnight channel - jakási alternativní dimenze kde na ně číhají nestvůry - tkz. stíny. Přesně v tom okamžiku zjistí Yu, že má zvláštní schopnost. Všechno bylo ukázáno jenom letmo (ale zase, byl bych asi stejně naštvaný kdyby to protáhli na 4 epizody, protože se nic neděje), takže jsme ty postavy ani prostředí moc nepoznali.

Graficky je pilot spíš průměrný. Divné výrazy postav (ale mňam design), kromě té fan service scény (to si rozepínal sako) skoro žádná animace. (což u "kecacích" epizod až zas tak nevadí, ale to by museli kecat o něčem smysluplném) Množství CGI. Ty trailery fakt lhaly. Uvidíme, jak to bude dál, ale kvalita animace rozhodně nebude silnou stránkou tohohle anime. I ten hustý soundtrack zněl spíš kýčovitě, jak začínal na předvídatelných scénách.

No celkově to je přesně to, co jsem zmiňoval v Fate/Zero. Je to adaptace pro fandy her a sama o sobě vypadá spíš průměrně. (Ale to soudím jenom podle pilotu, třeba se to časem rozjede) První díl byl rozházený a měl spoustu CGI. Je to zmatený.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ryner | 10. října 2011 v 20:23 | Reagovat

Tak jsem sjel první dil a nevipadá to špatně ikdyž to moc  nechapu...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama