Macross Frontier - Sayonara no Tsubasa

4. listopadu 2011 v 17:01 | Happy |  Anime
Sayonara no Tsubasa navazuje na Itsuwari no Utahime. Je to alternativní převyprávění původního 26 dílného seriálu, protože všichni milujeme remake. Rozdílů mezi filmy a seriály je spousta, většina má co dočinění s odlišnou délkou a vývojem postav, ale obojí je sledovatelné. Zhruba bych řekl, že filmy osekaly většinu vedlejších příběhů a vývoj postav a soustředily se na hlavní trojlístek. Pokud jste neviděli nic jiného než Macross Frontier, tak.. jste na tom stejně, jako já. Originál z roku 1982 jsem neviděl a lhal bych, kdybych tvrdil, že to je nějak vysoko na mém backlogu. Hodnotit to proto můžu jenom jako samostatné dílo. Ale je v tom:
  • CGI mecha boje
  • stíhačky, co se promění v mechy
  • vesmírné křížníky, co se promění v mechy
  • galaktický mír s pomocí Jpopu
  • Jpop
  • Milostný trojuhelník, který končí kvantovým cockblockem
  • Jpop
  • Válka vzniklá z nedorozumění s mimozemšťany
Ranka Lee v jedné ze zábavnějších scén

No děj je trošku blbé popisovat bez předchozího filmu, ale fajn. Alto bojuje s vesmírnými hmyzáky zvanými Varja a zároveň je zapletený do milostného trojuhelníku s krásnou Sheryl Nome a začínajícím idolem Rankou Lee. *Vložte 114 minut epických CGI bitev doprovázených JPOP koncerty.* Děj je celkově předvídatelný a hrozivě kýčovitý (a plný bullshitu), ale zrovna u Macrossu mi to tak nějak ani nevadí. Je to zábava sledovat. (I když tam je spousta věcí přetažených za vlasy jako například surfování na meteoritu)
Ale největší rozdíl je na konci. V seriálu se Alto pro žádnou z holek nerozhodl, a tak podle všeho dostal obě. Ve filmu nejprve odmítl Ranku a, než stihl doříct větu Sheryl, tak je odteleportován pryč, protože na něj stříleli z kvantových děl. Buď konečně vyhrála Sheryl (což by bylo SKVĚLÉ, protože fuck that green haired bitch) nebo to je první dokumentovaný jev zvaný kvantový cockblock..

Sheryl Nome - AND WE HAVE A WINNER.. nebo taky ne

Graficky to je přecpané CGI. Jak boje, tak tanečky při koncertech i dokonce obecenstvo. Osobně se mi to moc nelíbí, vypadá to nepřirozeně a připadá mi to jako takové "zjednodušení", ale rozpočet taky není nekonečný, to chápu. Nejlepší CGI je pro mě takové, kterého si ani nevšimnete. Ale několik CGI scén vypadalo výtečně. Malá zajímavost: Sheryl Nome má dvě seiyuu - jedna pro mluvení a druhá na zpěv. Konkrétně tam zpívá docela známá zpěvačka May'n. Songů tam bylo hafo, některé jste slyšeli už v seriále, některé jsou nové. Nemůžu říct, že se mi líbily všechny, ale většina z nich byla fajn. Pokud jste tedy na Jpop.
Na konci jsou všude exploze a zní do toho song Sayonara no Tsubasa, což spolu výtečně ladí.

Celkově to je lehce absurdní film se stereotypními záporáky a předvídatelným bullshit dějem (v druhé polovině vypněte mozek, jejich zvraty jsou zmatený), který je ale zábava sledovat. Od tohohle se nikdy neočekávalo, že bude nějak inovativní. (i když mohl být lépe napsaný) Je svižný obsahuje spoustu songů, romance i bitev. Nevím proč se k tomu vracím, ale je to fakt jako sledovat dalšího Robina Hooda, u kterého taky nečekáte nic jiného než nového herce. (Ale Russell Crowe je starý křupan) Nemá moc substance ani chytrý děj, ale je to zábava.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama