První dojem - Mobile Suit Gundam AGE

3. listopadu 2011 v 15:37 | Happy |  Anime
Další Gundam od studia Sunrise, tentokrát s poněkud jiným zpracováním. Především to tentokrát vypadá hrozně dětsky. Protagonista vypadá asi na 10. Chybí ta protiválečná myšlenka obsažená v originále. Není tu ten konflikt dvou ideologií se zajímavými postavami na obou stranách, protagonista střílí vesmírné robonestvůry. Ale (podobně jako třeba úplně každý Robin Hood film) to má (zbylé) typické Gundam prvky: Základna na vesmírné lodi, Haro roboti, designy mechů, beam rifle, vesmírné kolonie atd.. Jenom to je celé poněkud překroucené a zdětinštělé. Po Gundam 00 se to dál odklání od real robot do super robot kategorie.

Děj. Čtrnáctiletý Flit vytvoří a pilotuje mecha Gundam, který je jedinou nadějí proti vesmírným mechadrakům. On hlavně není poslední nadějí kolonie kvůli svým schopnostem. Všichni ostatní jsou prostě retardovaní a neschopní. Teď jsou tři možnosti:
  1. Zjistí se, že ty mechadraky ovládají lidé, Flit dostane záchvat paniky jako Renton v Eureka 7 a nakonec to bude klasický "Baww mír láska a pochopení"
  2. Jsou to mimozemšťané a bude to klasický "baww mír láska a pochopení"
  3. Všechny je vyhladí. (Nope.)
Už v Gundam 00 bylo docela jasný, že mimozemšťané do Gundam vesmíru vůbec nepatří. Konflikt mezi lidmi je podstatně tragičtější než bojování s bezcharakterními emzáky. Chybí tomu drama, přátelství, zakázaná láska, rivalita.

Graficky to není nic extra. Mech sice není CGI, což je rozhodně plus, ale zároveň taky není moc scén, kde by se to projevilo. Střídavé záběry na střílejícího Gundama a uhýbajícího nepřítele mi moc náročně nepřipadají. (Ale pár výborných scén to má) Bojům prostě chybí šťáva. Nový (dětský) design postav se mi rovněž moc nelíbí, ale já taky nevyrůstal na anime z 80. let. Třeba to někomu připadá nostalgické.

Pořád tvrdím, že to je dětinské. To zas není úplná pravda, Gundam Age obsahuje spoustu docela temných věcí (traumatická smrt matky, spousta lidí tam exploduje, atd) - nejsou přímo zobrazovány, ale člověk si to může docela barvitě domyslet, což asi má být *mrk mrk* starším sledovačům. Ale pak to je celé přebito tím nechutným idealismem. Celkově asi nejsem cílová demografie. Není mi ani 6 ani 40. Kdybych nebyl pokrytec, tak bych řekl, že to je reklama na nové hračky pro děti.

Rozhodně jsou lepší Gundamy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama