City and Guilds soutěž

9. prosince 2011 v 19:13 | Happy |  Ostatní
Pro změnu jsem byl na soutěži v angličtině, kterou dělala společnost City&Guilds. Nutno říci poprvé. Měli pár administrativních keksů a celé to spíš připomínalo jednu velkou reklamní akci (mají billion sponzorů a neustále je zmiňovali), než soutěž, ale na ja. Moc zajímavých věcí se neudálo. V psané části jsme museli psát dopis kamarádovi, což mi teda normálně docela jde, ale pod tlakem jsem byl zelenina. Rozhodně jsem tam měl chyby a fakt retardovaný formulace. Žádný listening nebo grammar, dvě věci, které umím nejlíp. (Dobře, je trošku laciný říkat, že mi jde všechno kromě toho, co jsme dělali, ale ono to tak fakt je.)

A pak talk. Ten hrozivý talk. Během 8 minut jsem se musel představit, zodpovědět pohotově na 2 otázky, dvakrát roleplayovat a pak poslední minutu souvisle mluvit o mém oblíbeném gadgetu. A celou dobu mě a mou mizernou výslovnost nahrávali na diktafon. Oh God.

Poté jsem se hodinu toulal v centru. Dostal jsem 200kč od nějaké paní, která si myslela, že mi vypadly z kapsy. Byla to zajímavá situace. Ještě jsem byl na několika reklamách přednáškách pro učitele, jak líp učit žáky anglicky. Připadalo mi vtipné, když zmiňovala přednášející youtube jako nějakou novinku, když to zná úplně každý a jeho máma. Chápu, že v zápalu přednášení se tam člověkovi vloudí nějaké chyby a já rozhodně bezchybný nejsem, ale některé jejich faily byly spíš smutné. Většinou teda propagovali to svoje - macmillan knihy a jedna cestovka. Ale jeden učitel s přednáškou o výslovnosti byl výborný.

Na vyhlášení vítězů jsem rezignovaně seděl a čekal, až nás konečně pustí domů. Stejně nic nevyhraju a alespoň se budu moct smát tomu absurdnímu bullshitu v GC. (přitom to je spíš fakt smutný, než jakkoliv vtipné..) O to víc mě překvapilo, když začala ta mluvčí "A tohle bohužel nedokážu vyslovit, takže.. Roman z Gymnázia Jaroslava Heyrovského." What. Skončil jsem třetí.

Yay.

Samozřejmě je všude háček... Na diplomu mám Nquyen Hong Long (Místo Nguyen Hoang Long) - učitelka dokázala dvakrát různě zkomolit moje jméno. Ach jo. A moje cena? Knížka a spousta reklamních nesmyslů. To bylo mizerných 6 hodin mého života.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Charlie | 11. prosince 2011 v 1:57 | Reagovat

Docela bych už čekala, že si zvykneš, že lidi tvoje jméno komolí, když se ti to stane úplně pokaždé, a ty jsi přitom s každým dalším diplomem úplně stejně překvapený. :D
Nicméně gratulace k třetímu místu. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama