Lychee Light Club

23. prosince 2011 v 20:46 | Happy |  Manga
LLC je jednosvazková temná seinen manga od Usamaru Furuya, která mimo jiné obsahuje tématiku kultu osobnosti, latentní homosexuality, dospívání a lidskosti. Jo, a hroznou spoustu násilí, necenzurované nahoty (ona to je jedna z mála mang, kde lze vidět penis), gay sex scén, ze kterých by "yaoistky" zvracely a fabulózní gesta.

Což mi připomíná, že přestávám rozumět, co je yaoi. Měl jsem vzato, že yaoi je gay sex a boys love je mazlení. Přičemž ale většina českých "yaoistek" spíš piští z náznaků v naprosto neškodných věcech, jako Kuroshitsuji/soul eater/Naruto/Tiger&Bunny. Vůbec nic homosexuálního tam nevidím. Na to asi fakt potřebujete BL brýle, abyste to viděli. Čtou snad všechny to yaoi doma?

Rozhodně alespoň netvrdím, že je K-On! yuri. K-On! je prostě rozkošný a holky tam jsou kamarádky. Jediné vyloženě yuri věci, co znám, jsou strawberry panic a yuru yuri.

Každopádně zpět k Lychee Light Club. V opuštěné továrně sídlí klub chlapců s charismatickým vůdcem Zerou. Zera je svým bratrstvem idolizovaný a zbožňovaný, podobně jako Hitler. Začíná to tím, že dostaví myslícího robota, který je poháněný plody liči. Má jedinou misi: Unést holku. Což se mu následně i povede. V klubu se však brzy objeví spory a paranoia, což začne Zera řešit vnitřní čistkou, která se ale zvrtne.

Ve svých 300 plus stránek zachycuje kompletní příběh. Není tam kdovíjaká expozice nebo vývoj, ale myslím, že ani není třeba. Dost rychle poznáte charaktery jednotlivých postav. Je to značně napínavé a akční, většina gore scén je dosti brutálních. Graficky to vypadá úžasně, ať už ty velké, detailní panely s málo textu (možná vám to připadá líné, ale já nemám rád zdi z textu. Hlavně, když jsou full of shit a jdou vyjádřit jinak.), nebo ty úžasné designy postav, z kterých jde hned poznat jejich povaha. Hlavně teda Zera vypadá perfektně jako "šílený charismatický vůdce"

Celkově to je jedna z těch lepších dospělých mang, které jdou koupit. Hlavně, protože to je jenom 1 svazek. Bohužel takový Eden nelze koupit kompletně, takže to je fakt mizerná volba pro sbírku. Fantastická násilná četba se zajímavými postavami, svižným dějem a trochu nechutným fan servicem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama