Předvánoce

12. prosince 2011 v 21:09 | Happy |  Ostatní
Z anime blogu se pomalu stává co-za-shit-jsem-zrovna-koupil blog s příměsí osobních nesmyslů. Na ja. Ještě 2 týdny a pomalu se začnou objevovat zimní anime... sobearwithme ._.

Každopádně tohle patří k mému plánu mít vánoce každý měsíc. Plus mínus to teda funguje. Postupně jsem začal víc plánovat objednávky a předem si vyhledávat dostupnost (Pokud se někdy rozhodnete nakupovat mangu, tak bych tento krok doporučoval nepřeskakovat. Fakt.), díky čemuž se teda nebojím ani 10 a vícesvazkových mang. (i když to taky nejde přehánět)

Co přišlo tentokrát? Otaku encyklopedie, Gurren Lagann, Ristorante Paradiso, Lychee light club a Zettai Ryoiki fotoknížka.

  • Gurren Lagann považuju mezi must-have. Je to velmi zábavná, over-the-top manga. Alespoň u anime jsem skoro vyskočil ze židle a měl mužné slzy, což se mi jinak vůbec nestává. Samozřejmě, někdo může tvrdit že to je dětinský.. ale fuck that. Mají vážně hnusné obálky.
  • Otaku Encyklopedie - No, ta obálka (a většina ilustrací) je taky dost nechutná a skoro to kvůli tomu nejde brát vážně, ale na rozdíl od ostatních "encyklopedií" to není úplně full of shit. Obsahuje to zajímavé rozhovory s osobnostmi v průmyslu a nesbírá to jenom laciné recenze a články z internetu, jak to dělají ostatní. Když už nějaká knížka, tak tohle.
  • Lychee Light Club je drsná seinen manga se spoustou gore a nahoty (v druhé kapitole) a celkově si to fakt zaslouží rating 18+. Je to prý o kultu osobnosti, tak schválně. Naštěstí má jeden svazek.
  • Ristorane Paradiso je zase příjemná josei se zváštním stylem kresby. Takový slice-of-life. Rovněž oneshot. (Já miluju oneshoty)
  • Nakonec tu je Zettai Ryoiki - fotoknižka o nadkolenkách. Když jsem to rozbaloval, tak jsem si uvědomil, že to je vlastně hrozně fetiškniha a musel to schovat, aby to neviděli rodiče. A přitom jsem se na to celý měsíc těšil. :D
Poz. Josei a Seinen nejsou žánry (rozhodně není shounen=akce atd), jsou to jenom věkové demografie, pro které jsou ty mangy určené. Můžete však zhruba určit, co jaká věková kategorie preferuje za typy postav a prostředí. Obecně jsou dospělejšího rázu (nebo lolicon).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama