Sága Romana

4. prosince 2011 v 15:12 | Happy |  Ostatní
To je asi poprvé, co takhle něco píšu ke hře. Ale tímto jsem dokončil Skyrim.Toto je sága o Romanovi, drakorozeném válečníkovi, co změnil historii. Určitě ho znáte jako toho, kdo zabil zlého draka Alduina a zachránil svět. Nebo možná jste o něm slyšeli jako o arcimágovi, lovci obrů, zabijáku upírů nebo jako o tom, kdo každému se vším pomohl. To všechno je pravda. Ale věděli jste, že byl i ješitný, xenofóbní šílenec a sériový vrah? Že shazoval lidi ze skály? Že kradl lidem jablka? Nebo že byl jistou dobu vlkodlak? (čirou náhodou zrovna v té době začali mizet lidé) A kouzlit vůbec neuměl.

Začněme tedy od začátku. První doložená zmínka o Drakorozeném je ve vesnici Helgen. Tam měl být popraven imperiálními vojáky za ilegální přechod přes hranice. Shodou okolností právě v Helgenu poprvé uviděl Ulfrica, vůdce revoluce. Poprava byla přerušena náhlým útokem draka a Roman se tak dostal na svobodu. Jeho první svobodný čin byl přidat se k imperiální armádě (ano, k té armádě, co ho ještě před chvíli chtěla popravit). Po měsíci bojování Ulfrica svrhnul. Ptáte se, proč to udělal? Mnozí historikové tvrdí, že Roman objevil tajné dokumenty, které označují Ulfrica jako agenta vysokých elfů, a proto se rozhodl ho odstranit pro dobro obyvatelstva celého Skyrimu. To je však nesmysl. Romanovi se nelíbil jeho knír a arogantní povaha.

Nečekaná invaze draků byla pro nordy nečekaně velký problém, jelikož byly jejich domy ze dřeva. A každý zabitý drak se po nějaké době objevil znova. Jenom Drakorozený dokázal dračí duši absorbovat a tím ukončit cyklus znovuzrození. A Drakorození údajně vymřeli po smrti posledního císaře. No to houby. Roman byl drakorozený jako řemen a prvnímu skolenému drakovi svižně vyrval duši z těla, protože why not?

Začal hned plnit svůj osud a lovil draky? Nebuďte absurdní. Zabíjet draky je nebezpečná, zdlouhavá záležitost. Několikrát dokonce od draka utekl a nechal tak celou vesnici ve štychu. Rozhodně to nebyl udatný drakobijec, jak ho označují ostatní. Mnohdy zabíjel draky jenom když mu stáli v cestě. Jinak je nechával všechno pálit na popel.

Mnohem radši si koval zbraně a cetky. Na tom byl doslova závislý. Celý měsíc jenom kupoval různé kovy a dělal z nich všemožná udělátka. Pokud máte doma očarovanou dýku s vyrytou kočičí hlavou, tak je pravděpodobně od něho. Postupně se dopracovával k brnění z dračích kostí, které vyrval z mrtvol draků. Nikdo se mu neodvážil říct, že to smrdělo. Nakonec však objevil zakázanou metodu, která ho navždy poznamenala. Vyrval z démonů jejich srdce a to natřel na své ebenové brnění. Od té doby ho nikdo neviděl bez svého brnění.

Co mu však vůbec nešlo, byla alchymie. Jeho léčivý lektvar by zabil mamuta. Škoda, že ho nikdy nenapadlo ten lektvar nanést na zbraň.

Určitě znáte Romana jako udatného válečníka s oboručním mečem. Ale asi jste nevěděli, že předtím experimentoval se vším možným. Nosil s sebou luk, ačkoliv nedokázal trefit ani ležícího draka. Jistou dobu sekal kolem sebe s dvěma katanami jako retard, což bylo pro všechny jeho přátele životu nebezpečné. Ale nejabsurdnější bylo, když držel dvě očarované hole. Každého, kdo mu řekl, že to vypadá směšně, zabil.

Jeho meč byl začarovaný, aby všem svým obětem kradl duše a ukládal je do malých kamenů, které pak využíval jako palivo pro svoje experimenty. Není nic zvrhlejšího, než nějakému člověkovi po smrti vyrvat duši a použít to na posílení magických zbraní.

Náš Drakorozený byl také velmi majetný. Vlastnil 4 vybavené domy (se sbírkou zbraní, které sám vykoval) a vždy měl po ruce dostatek zlata. Část si samozřejmě vydělal z jeho vykovaných výrobků, ale většinu dostal sprostou krádeží. Několikrát dokonce přihlížel, jak zabíjí obr pocestné obchodníky a následně obral jejich mrtvoly. Ani byste nevěřili, do kolika kobek se vloupal. Všechny pokusy o předání jeho majetku sirotkům ztroskotaly a skončily smrtí exekutora, prý tam straší kostlivci.

Asi 6 měsíců naprosto nic nedělal. Jednoho rána se však rozhodl, že ten dračí teror ukončí. Vyzval proto Alduina, pojídače světů, na finální souboj. Možná si představujete nějaký titánský duel člověka proti draku jako ze starých příběhů. Bohužel vás zklamu i v tomhle. Roman prostě vytáhl meč a tak moc Alduinovi namlátil, až musel Alduin se slzami odletět pryč do podsvětí. (z jistých zdrojů je rovněž známo, že Roman urážel drakovu mámu) To však Drakorozenému nestačilo. Vrhnul se tedy za ním do Sovngarde a tam ho zmasakroval úplně, protože fuck you. Všechno to zvládl během jediného dne. Nikdo neví, proč se zrovna ten den rozhodl šikanovat draky.

Nakonec se oženil s první ženou, kterou uviděl. A pak začal zabíjet všechny živé bytosti, které byly v dosahu. První oběti byli hosté na jeho svatbě a jeho manželka. Poté začal lovit obyvatele měst a nakonec zavítal i čarodějné univerzity. Zavraždil přes 141 lidí. Nakonec zmizel a nikdo ho už neviděl.

A tak skončila sága Romana, Drakorozeného válečníka a šíleného lunatika.

Byl to fakt dick.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama