UN-GO

27. prosince 2011 v 15:58 | Happy |  Anime
UN-GO je 11 dílné Noitamina anime od studia Bones. Pro změnu to je mystery detektivka, aneb něco, co obvykle zapomínám sledovat po prvním dílu. Nevím, zkoušel jsem GOSICK a Dantalian no Shoka, ale nějak se nemohu donutit to sledovat. Poslední detektivka, co jsem sledoval, byl Case Closed ještě na německém kanálu. Každopádně je UN-GO je spolu s Fate/Zero anime sezóny. Ne, že by měl kdovíjakou konkurenci, ale uvědomil jsem si to až po shlédnutí posledního dílu. "No jo, na tohle jsem se vlastně těšil týden nejvíc"

Děj se odehrává v poválečném Japonsku. Překvapilo mě , že UN-GO zvládal vedle řešení případů i ukazovat prostředí. Yuuki Shinjuurou je soukromý detektiv, co putuje se svým poskokem Ingou a řeší všemožné případy. Inga však není ledajaký chlapec. Je to totiž démon, co se proměňuje v prsatou ženu a dokáže lidi donutit odpovědět pravdivě na jednu otázku, aby to mělo patřičný twist. Časem se k nim přidá Kazamori Sasa, AI v těle holky. Nevím proč, ale vypadá naprosto rozkošně a je to můj fetiš. Normálně tolik neřeším jak se mi jaká postava líbí, ale god damn Kazamori je rozkošná, jak povahou tak vzhledem.

Cítím se přitahován k 2D postavě. Je tedy moe as fuck.

Postavy mi z počátku připadaly spíš nezajímavé, ale to se rychle změnilo. Hlavně to teda nejsou nějaké copy pastované archetypy. Shinjuurou a jeho místy idealistický, místy cynický pohled na svět, působí živě. Není tam vývoj, postupně poznáváte jejich charaktery a motivace.

K jednotlivým případům - nejsou nějak extra složité, většinou to je vražda z lásky, ze zášti nebo kvůli penězům. Rozhodně existují "chytřejší" případy, ale UN-GO to zpracovalo dobře a dokázalo přitom vykreslit atmosféru poválečného Japonska.

Graficky je UN-GO průměr. Animací nějak nevyčnívá a prostě je standardní, ale to je pro tuhle sezónu skoro zázrak. Rozhodně to nemá takové faily jako Fate/Zero (tuším 11. díl) nebo Persona 4.
...což teda neplatí pro poslední díl, který má úplně úžasnou a stylovou animace akce. V detektivce. A jinak? Pěkný pozadí a rozkošný originální character design. Fuck yes.

Celkově to je slušná detektivka s dobrými postavami a propracovaným prostředím, která se perfektně vešla do 11 epizod. První část je totiž epizodická a plynule přechází do finále. Rozhodně to je kvalitní Noitamina anime, na rozdíl od takového Guily Crownu. Fuck that. Jediný nitpick, co bych měl, by směřoval k titulkům (za což to studio teda nemůže). Místy to bylo 5 řádků textu, což snad nemohou očekávat, že budu číst. První dva třeba jenom byly jméno a profese nějaké postavy, ale ten celek hrozně bije do očí, chtělo by to oddělit.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama