První dojem - Ano Natsu de Matteru

17. ledna 2012 v 21:57 | Happy |  Anime
Ach. Romance s mimozemšťanem. (Nebo taky magical girlfriend žánr) Mno, přiznám se, že jsem Onegai Teacher z roku 2002 neviděl (prý to je v podstatě jeho remake), ale jde z toho hrozně moc cítit Toradora! a AnoHana ( s kterým zase sdílí character design). Takže ke konci očekávám spoustu DRAMATU a skupinového brečení.

Stručně děj. Protagonista je zabit a následně obživen krásnou mimozemšťankou, která pak u něho začne bydlet. To poněkud zamíchá rovnováhu v dosavadní partě a jejich idylické vztahy se začnou měnit. Kromě toho tam je natáčení filmu jako kulisa. (S hrozně hipster kamerou)

Jednotlivé postavy nejsou nic originálního (kamarádka z dětství, mimozemšťan-nemehlo, protagonista-slabošský zmrd, nejlepší kamarád co nedá najevo své city, sestra-roztomilé nemehlo a lehce úchylná loli) - jsou to jasně definované a známé typy bez žádných obměn. Ale přesto to tak nějak dobře zapadá dohromady a připadá mi to velmi uvěřitelně. (teda, v mírách anime)

..Čemuž pomáhá poměrně realistická animace, která se vyhýbá všemožným chibi formám a dalším přehnaným komedickým vložkám. Character design jsem zmínil. (To je jedna z chvílí, kdy prostě lusknu prsty a řeknu "Jo, tenhle design znám")

Ono se to celé vlastně bere docela vážně. Nejsou tu u anime typické přehnané reakce. Každopádně to vypadá na poměrně solidní seriál s milostným n-uhelníkem a potenciálem pro "bawww" momenty. (VSADÍM SE, ŽE TAM BUDE TO SKUPINOVÝ BREČENÍ) Jak jsem však řekl, neviděl jsem Onegai Teacher a nemohu posoudit jak moc ho to kopíruje. Je remake klasiky klasika?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama