První dojem - Rinne no Lagrange

12. ledna 2012 v 16:37 | Happy |  Anime
Tohle je nějaká divná scifi sezóna. Máme tu Mouretsu Pirates, Rinne Lagrange a Senki Zesshou Symphogear, všechno to jsou mecha/scifi seriály s dívkami jako protagonistkami. (No dobře, ještě tu je Aquarion EVOL, který má protagonistu)

Mouretsu Pirates, Symphogear a Rinne Lagrange jsou dokonce v školním prostředí a komedii/slice of life. Přestože to jsou tuhle sezónu AA tituly, tak se ani na jeden z nich vyloženě netěším. Po Gundam Zeta mi připadají trochu nezáživné.
V Rinne Lagrange musí protagonistka Madoka jednoho dne ovládat mecha, aby zachránila svoje město. (proč? fuck you) Pokud jsem si něčeho všiml, tak to je to, že Madoka perfektní. Je veselá, aktivní, oblíbená, vtipná, pracovitá, nadaná a "obdařená". To všechno nám stihli ukázat během ~16 minut. Rozhodně jsem si nevšiml, že by měla nějaké problémy. Svůj úděl bez nějakých námitek přijímá. (dokonce se poté sama chopí iniciativy) Tak pilot, co není hrozná pussy (bez dvojsmyslů), je taky příjemná změna.

Svým způsobem to je se svou vyrovnanou protagonistkou, vírou v humanitu a obecně optimismem opak Evangelionu.

Můj úplně první dojem z děje byl "standardní". Není to nic originálního (upřímně řečeno to je derivát všech ostatních super mecha seriálů) nebo přeborného s kdovíjak zajímavými postavami, ale svůj účel to plní. Já si už tak zvykl psát caps lockem "GENIÁLNÍ, ÚŽASNÝ, ANIME SEZÓNY", že jsem úplně zapomněl jak reagovat na zbytek.

Graficky to je pěkný, rozhodně má krásné exploze. Bohužel tam je taky spousta fan service. Od plavek, přes kostýmy, po scénu ve sprše, prostě kompletní balík. Mám averzi k CGI mechům, ale zrovna v RL mi připadaly v pohodě. CGI byl jenom v hangáru, boj vypadal epicky a měl skvělou animaci. Co jsem si všiml, tak dabuje protagonistku relativní nováček, Kaori Ishihara, a je docela talentovaná.

Celkově to byl solidní první díl pro standardní seriál. Není to nic přeborného nebo (jak rád říkám) něco extra, ale svůj tuctový děj zpracovává obstojně. V tomto okamžiku netuším, jaké to bude v budoucnosti, třeba se to změní. (i když o tom pochybuju) Prostě to je zábava sledovat a ne nějaký troll, který sledujete z masochismu.

Což mi připomíná, je blbý psát první dojem z jednoho seriálu, když se koukáte na jiný.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama