Guilty Crown Fin

23. března 2012 v 15:15 | Happy |  Anime
No to bylo 22 dílů retardace, nekonsistentních postav a vykrádání snad všech klišé, co existují. Finále mělo takovou hrozně End Of Evangelion pachuť (instrumentalita, útok na tajnou základnu, odstrčení do výtahu atd.) - jenomže to před tím nebylo vůbec naznačovaný (technologie, mytologie, motivace, všechno), prostě si to na poslední chvíli vycucali z prstu. Kromě toho tam teda jsou prvky z Gundam (Haro klony, Bits - malé létající drony, které tam předtím vůbec nebyly ani zmíněný, what the fuck), pár scén z Evangelion 2.22 - útok na AT pole štít, kolejnicový výtah a pravděpodobně ještě spousta dalších věcí. (Tuším Ghost in the shell tam byl taky) Holy fuck.

Prostě samý cool a ikonický prvky, které tam ale vůbec nepatří. Guilty Crown vykrádá všechno možný a přitom se snaží tvářit hrozně seriózně. Je to trainwreck, na rozdíl od Code Geass to ale není zábavný trainwreck. Vždycky, když jsem v tom začal vidět nějakou hlubší myšlenku, tak udělal něco, co ji naprosto zabilo. Protagonista je prostě kokot, jeho komplexy jsou fake a "ZNALI JSME SE OD DĚTSTVÍ ALE TYS ZAPOMNĚL" je odporně kýčovitý shit. (jeden z mnoha) Někdy se snaží být hrozně temný a dává tam všemožný zrady a krizi, jindy to je zase prostý shounen. Neví, co chce.

Neříkám ale, že to nesleduju radši než nějaký Black Rock Shooter. (Proboha) Byl jsem zvědavý, co za shit si zase vycucají z prstu. Ať už Shu jako Hitler (fakt), nebo Shu jako Ježíš, Badass Shu nebo Pussy Shu - hrál tu všechny možný archetypy a žádný mu neseděl. Stejně tak jeho "přátelé" (a vedlejší postavy) jsou neskutečně retardovaní - občas fakt chtějí jeho dick, občas ho zradí protože nevímproč.
Character development v GC je bullshit.

Graficky to zpočátku bylo epický, ale ke konci už začaly docházet peníze. Redjuice má hezký ilustrace, ale ty designy jsou prostě tuctový a nic extra. Soundtrack je však stylový.

Původně jsem o tomhle vůbec nechtěl psát. Přesvědčila mě až poslední minuta, kdy přišel Shu jako moudrý slepec na sraz přátel. (říkal jsem už, jak to je kýčovitý?) Zjistil jsem, že se mi hrozně líbí, když je postava slepá. Myslel jsem teda, že to byl u Katawa Shoujo nějaký úlet, ale ono ne. What the fuck is wrong with me.

Z tohohle klasika nikdy nebude. Je to nejneoriginálnější originální anime. Pořád nechápu, jak mohlo být tohle NoitaminA.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama