První dojem - Ozuma

26. března 2012 v 20:15 | Happy |  Anime
Ozuma je 6 dílné anime od studia Gonzo ve spolupráci s nějakým neznámým LandQ. Nejdůležitější je fakt, že to napsal Leiji Matsumoto, tvůrce legendárních klasik jako Galaxy Express 999, Space Pirate Captain Harlock a Uchuu Senkan Yamato. Oh my God... kecám. Nic z toho jsem neviděl a rozhodně se nemůžu účastnit nějakého slintání nad referencemi a nostalgií.

V ideálním světě bych alespoň ten 113 dílný Galaxy Express zkusil, ale holt není čas (ani pro člověka, co nedělá nic jiného). Budu to tedy sledovat jako někdo kompletně neposkvrněný, kdo žádné Matsumotovo dílo neviděl.

Což mi připomíná, anime režiséři moc ve spotlightu nejsou, já osobně si pamatuju (a poznávám) snad jenom 5. Hayao Miyazaki, Makoto Shinkai, Hideaki Anno (NGE), Akiyuki Shinbou a Kunihiko Ikuhara (Utena, Penguindrum), což je teda neskutečně mainstream znalost, ale na ja. To je jedna z věcí, kterou ještě nesleduji.

Ehm. K Ozuma. I bez nějakých předešlých znalostí to má hrozný old school feel. Dějově to začiná typicky "Kluk objeví tajemnou holku", přičemž se rychle představí docela příjemný cast s.. upřímnými? skutečnými?.. postavami. Myslím, že tu podstatně líp vysvětlují a využívají scifi prvky - na rozdíl od Mouretsu Pirates, kde byly úvodní 4 epizody o hackování úplně zbytečné, neboť se to pak stejně nikdy nezmínilo kromě obligátního "ZKOUŠEJÍ NÁS HACKNOUT". (Ale radar a politika se mu povedly)

Zatím to běží dost svižně (a bodejť, já už vlastně viděl třetinu).

Graficky to je spíš smutný. Animace je spíš nízkorozpočtová a plná CGI. Character design se mi osobně líbí, navozuje tu "nostalgickou" atmosféru.

Well. S 6 epizodami je tohle docela příjemná chuťovka. Rozhodně to není nic převratného nebo nového, spíš jakási pocta Leijiho dílům a fascinující exkurze do minulosti.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama