Souborné Dílo Williama Shakespeara

12. března 2012 v 23:38 | Happy |  Ostatní
Souborné divadlo Williama Shakespeara mi bylo popisováno jako nacpání všech jeho děl do 120 minut. A to včetně sonetů. (Spoiler: Sonet nepřečetli ani jeden)

Mno, trošku jsem čekal, že to bude jakési dlouhé drama, kde budou všude samý reference a slavný hlášky (což se mi v jednom případě i vyplnilo.. asi..). Místo toho jsem dostal jakousi frašku a absurdní komedii, která vybraná díla zpracovala jako rap (Othello, černá duše černý tělo, what), kuchařskou show, teletubbies a další věci. No, bylo to vtipné. Obvykle mi teda připadá "komediant se směje a tím lehce manipuluje obecenstvem aby se taky smálo" jako docela laciná technika, ale když se ten plešák skoro neudržel (samozřejmě to hrál) tak jsem se prostě musel smát! Místy byl ten humor slabší, místy byl sprostý a někdy byl až urážlivý (fakt nic sofistikovaného), ale celkově to byla zábava. (On člověk někdy taky musí prostě vypnout a smát se všemu)

Hlavně mi to víc připomínalo vystoupení komiků než divadelní představení. (A zase vystoupení komiků mi vždycky připadá divadelní představení tím, jak to je pečlivě naplánované. Mám rád tautologie) Prostě přišli na jeviště, začali házet vtipy, "GIMMIE FIVE" a tanečky, občas do toho střihli nějakou tu scénku z Shakespeara (aby se neřeklo) a pak to zase jelo odznova. Možná tam těch referenci bylo víc a já je jenom nepochytal, protože jsem od něho nic neviděl ani nečetl, kdo ví.

Ti tři herci (Jan.. Martin.. Mirek? Už nevím.) docela šikanovali první řady. Já absolutně nesnáším interakci s obecenstvem, na to se moc stydím. Naštěstí jsem byl. V. Úplně. Poslední. Řadě. Překvapivě to i šlo vidět (s mými 1.72m), ale když cokoliv položili na zem, tak jsem musel natáhnout krk. Dneska jsem si kvůli tomu docela narovnal záda.

Psát "recenze" na divadelní představení je fakt na hovno, když jsem jich viděl všehovšudy 20. Ale byla to prdel. Jenom se nesmí očekávat něco hlubokého.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Skullka Nika "Sealand" Elricová | E-mail | Web | 26. června 2012 v 0:07 | Reagovat

Ha... na tom jsem byla dneska. Taky jsem čekala něco úplně jinýho. A toho Shakespeara tam bylo zatraceně málo. (No dobře, ona mě na to kamarádka upozorňovala, ale... *menší Shakespearovský fanatik*) Spíš jen nějaká... komedie s přídavkem Shakespeara... Ale celou dobu jsem se buď smála jako šílená nebo měla "WTF is going on? O_o" výraz, takže to nakonec dopadlo dobře. :D
Ah, s těma prvníma řadama jsem byla děsně ráda.
Kamarádka, když si se svými úchvatnými průměrnými 160 cm sedáme do poslední řady:"Um, ono už nikde vepředu nebylo místo..."
Já v průběhu představení:"Víš jak jsem ráda že nebylo místo?"
Ale ti lidi který šikanovali dneska vypadali, že si to sakra užívali. :'D

2 Happy | Web | 26. června 2012 v 20:12 | Reagovat

Well, určitě to je prdel, já jsem jenom asociál. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama