První dojem - AKB0048

30. dubna 2012 v 15:26 | Happy |  Anime
Mno. AKB0048 od studia Satelight je šílený. Vždycky oceňuji ujetost a originalitu, ale tohle je absolutně šílený. Dělal na tom tvůrce Macrossu, což docela jde znát.

V budoucnosti je zakázaná zábava, a idol skupina AKB0048 (což je fakt chytře zamaskované AKB48) vede partizánský boj. Jak? Utajenými koncerty.

What.

V prvním díle sledujeme skupina holek, jak se plíží kanalizací. Chtějí totiž na super tajný koncert. Nad nima stojí všude policisté. Po chvíli konečně vylezou na směšně obrovský stadion. Tam zpívají a tančí idolové/teroristky, protože why the fuck not? Aby toho nebylo málo, do toho zaútočí nějaká armáda a ty zpěvačky se s nimi musí bojovat mechy. (s typickým macross missile spamem) A pár jich bojuje s pomocí světelného meče, kungfu a tazeru/mašle.

So yeah, shit's crazy.

Asi je lepší v tom nehledat nějaký smysl, je to dost podobné Symphogear z minulé sezóny (který jsem sledoval fakt jenom kvůli Naně Mizuki) a Macross.

Tanečky jsou bohužel z větší části CGI a nemají ani kdovíjak dobrou choreografii, na Idolm@ster v tomhle ohledu absolutně nemá. (To ale ostatně nic) Mecha boje byly úsměvné, je to celé takový mišmaš všeho možného. Pozadí je fajn, character design je nein. Nejsem moc fanda AKB48, ale proti jejich zpívaní taky nic nemám, v tom jsem spíš neutrální.

No je to batshit insane (zábavnost závisí jenom na tom jak moc se dokážete odpoutat) anime pro fandy AKB48. Já to spíš nejsem, takže tohle dropuji.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama