První dojem - Jormungand

23. dubna 2012 v 13:00 | Happy |  Anime
Jormungand je 12-dílné (teda, podle všeho už má slíbenou druhou sezónu na podzim) akční anime od studia White Fox. Je all kinds of awesome.

Děj. Jonah, dětský voják, je nejnovější přírůstek do ochranky Koko Hekmatyar, překupnice zbraní. Spolu celá banda cestuje po různých zemích a prodává tam.. prostředky.. různým partizánům. Do toho se občas pletou konkureční překupnící. Upřímně nevím, jestli se tam budou nějak řešit morální implikace jejich činnosti, nebo ne, ale ono to je celkem jedno.

Hlavní je totiž úžasný cast - Koko je neskutečně charismatická - místy je rozkošně dětinská, důvěřivá a veselá, jindy až chladnokrevně vypočítavá a nemilosrdná. (a v tom si uvědomíte, že ona vlastně prodává zbraně, není to nějaká dobrosrdečná charita) Přičemž nepůsobí nijak uměle, je to fantastická postava, kterou jsem si oblíbil už v prvních dvou minutách. Její poskoci jsou taky dost sympatičtí, i když se zatím moc neprojevili.

Graficky to je fakt slušný. Nedokážu posoudit, jestli jsou ty zbraně autentické, ale má to badass střílení a bojování s noži. (No realističnost jde stranou, když jedna postava držela v pravé ruce samopal a v levé pistoli, ale je to fakt cool) Třeba se to bude později doporučovat podobně jako Darker Than Black nebo Black Lagoon, akční scény v tomhle vypadají prostě skvěle. A Koko má rozkošné výrazy.

Zatím to vypadá na solidní akci s dobrým, sympatickým castem, zajímavou zápletkou a spoustou potenciálu. Je to rozhodně svižná, zábavná jízda.

Tuhle sezónu fakt miluju.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama