První dojem - Medaka Box

13. dubna 2012 v 23:52 | Happy |  Anime

Medaka Box je 12 dílná manga adaptace od studia Gainax. Tak rozhodně jsem byl zvědavý na kombinaci Nisio Isin + Gainax, ale na Medaka Box mám zatím spíš neutrální názor. Přičemž to je manze docela dost věrné, takže to není tím studiem, ale nechce se mi moc věřit, že by Nisio Isin napsal něco takového. Je to.. divný.

Alespoň ta zápletka je až přehnaně kýčovitá. Začíná to totiž tím, že nově zvolená předsedkyně studentské rady Medaka slavnostně slíbí, že každému pomůže s jeho problémem, ať už to je cokoliv. Spolu se svým blonďatým poskokem Zenkichim pak řeší různé laciné problémy ve škole. Medaka je dokonalá. V tom není žádný obdiv, ona prostě nemá chybu. Ať už nadlidská síla, empatie, přesvědčivost, morální kecy, úplně všechno je perfektní a Medaka je tedy strašná Mary sue. Doufám, že to je nějaký troll. Zenkichi mi připomněl Araragiho a Kyona z Haruhi (vlastně mi to celé dost připomíná Haruhi), je to loajální childhood friend s vlastním morálním kódem, který jí vždycky následuje. A je trošku zmrd.

Upřímně nevím, co si o tom myslet. Má to být přehnaně kýčovitý a parodovat shounen, nebo to je jenom fakt laciný? tak nějak mám prostě pocit, že z toho pak bude něco zajímavého, ale nemám to čím podložit.

Graficky to je.. standard. Má to pěkný, zářivý barvy, nic moc animaci a god damn neatraktivní character designy. Zrovna tohle obvykle moc nekomentuji, ale Medaka má směšně velký poprsí a je to nechutný. Kde jsou lahodý Vofan postavy? ._.

Zatím to má docela slabý začátek, nic moc postavy (teda pokud máte rádi přehnaný archetypy, tak to jako klidně), a prostě to je divný. Od Nisio Isina jsem čekal.. víc. Metahumor. Reference. Něco jako Monogatari jenom bez Monogatari. Uvidím znova za 3 díly.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama