První dojem - Zetman

3. dubna 2012 v 23:26 | Happy |  Anime
What. Studio TMS se v případě Zetmana rozhodlo adaptovat celý první svazek mangy v jednom dílu a v půlce si ještě řekl "Fuck it" a zamotal to ještě víc. Četl jsem asi tři svazky a (heh, tohle si dokonce pamatuji) byl jsem při sledování anime naprosto zmatený. Možná právě proto mi připadal ten pacing úplně podělaný. Třeba jedna z nejdůležitějších událostí (která se stane až po třech kapitolách) je tu jen tak ledabyle předhozena po 10 minutách a nemá absolutně žádný impact. Stejně tak jsem nepochopil, kde vzal protagonista toho kamaráda (to v manze na začátku vůbec nebylo). Bylo to hrozně rychlý.

Tak samozřejmě jsem si říkal, že v tom je nějaký háček, když máte 15+ svazkovou mangu nacpat do 13 dílů, ale tohle bylo tak na úrovni rekapitulačního dílu. Jsem teda zvědavý, jak budou pokračovat a jestli to bude víc (jde to vůbec víc?) odkloněné od mangy. Přiznám se, že jsem ji ani moc nemusel.

Děj. Kluk (s Tarzanovským syndromem) má obrovskou sílu, proměňuje se v monstrum a dělá shit. A asi po něm někdo jde.

Graficky to bylo spíš nezáživný. Boj teda vypadal dost divoce a měl zběsilé záběry, což beru jako plus. Jak to bylo naanimované je zase věc jiná. Postavy také moc nemusím a dabování taky nebylo "nic extra".

Zatím to vypadá na shit adaptaci v tom smyslu, že ten originální materiál moc neadaptuje. Kdybych to porovnával s mangou, tak to je fakt mizerný. (Většina mých myšlenek byla: "A proč to ukazují tak brzo? Proč to je tak rychlý? Vždyť to vůbec není jako v originále") Ale jako samostatné dílo? Uvidím za 2 díly. Zatím tomu moc nefandím.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Gantz | 6. dubna 2012 v 2:10 | Reagovat

Naprosto souhlasím! Krásně napsané!

2 Kayo Kentaro Schiffer | Web | 24. července 2012 v 21:52 | Reagovat

No myslím, že toto je výhradně věc vkusu.. mangu jsem nečetla. Takže to s tím nemůžu srovnat.(Jinak bych asi taky proti něčemu protestovala, spousta anime je v porovnání s mangou k smíchu.) Ale mě se anime líbilo...Ovšem zase ne vše bych z tvé recenze zavrhla. Musím uznat, že narvat něco takového do 13 dílů je naprosté zavraždění jakéhokoliv děje anime. Takže i mě děj občas přišel jako na běžícím páse. Chtělo by to někde rozvést a něco mi tam zase přišlo trochu zbytečné. No a děj... co by se dalo čekat, prostě klasické akční anime.. na tom se moc vymyslet nedá.. hlavně ne ve 13 dílech.

3 Happy | Web | 24. července 2012 v 23:19 | Reagovat

Well, tohle jsem napsal po 1 dílu a potom jsem už snad ani žádný neviděl, takže netuším, jak se to vyvinulo. Přeci jen to je první dojem. A právě ten byl docela špatný. Prostě mi to nepřipadalo jako něco extra.

Pokud to pak nabralo normální pacing, tak proč ne, nakonec to je, jak jsi řekla, věc vkusu. Já se stejně trefil mimo mísu víckrát, než dokážu spočítat. :)

4 grud.785 | 21. ledna 2013 v 7:18 | Reagovat

celkem pekné neni co vytkout krásná hudba neustálé morální zápletky a krásný konec  co dodat snad jen nekdy přelivy jednotlivých sekvencí vypadají jak kdybi je utrhli animtorovi zruky kdiž je teprv dodělával ale jinak dávám 8z10 hvezdiček

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama