The World God Only Knows

8. dubna 2012 v 10:35 | Happy |  Anime
TWGOK je 2*12 dílné anime od studia Manglobe (Deadman Wonderland, Ergo Proxy, Samurai Champloo). Plánoval jsem ho vidět už nevímjakdlouho.

Je to o Katsuragi Keimovi, zatvrzelému pařanovi dating simulátorů (hry, kde balíte holky, kromě věcí jako Persona jsem něco takového ještě nehrál) a fanatickém propagátorovi 3DPD. Jednoho dne omylem stvrdí smlouvu s démonem a bude muset zachraňovat dívky před zlými duchy. A to tak, že se do něj ty dívky musí zamilovat. Samozřejmě to je pro někoho, kdo se s holkami zásadně odmítá bavit, poněkud obtížné, ale hrozba smrti a neskutečně dotěrný démon Elsie ho přesvědčí, aby to zkusil.

Překvapivě se využijí jeho znalosti dating sims, neboť každou z těch holek (7 + další démon) charakterizuje do nějakého herního achetypu a pak to hraje podle "route" (cesty) s endingem. Keima, ačkoliv se to nezdá, je totiž fakt observantní (ale jindy docela failuje) a všímá si všemožných detailů. Nejprve je sleduje a snaží se vyprovokvat nějakou reakci. Pak přichází na řadu manipulace. Každá z těch holek má nějakou charakterovou vadu, kterou musí Keima opravit. Rozhodně jsou všechny zajímavé a mají své "dobré momenty", po kterých jim odpouštím i slabý první dojem. A God damn, ten polibek na konci každého arcu je naprosto rozkošný (a to ani nejsem fanda takových věcí). Docela pohodlně potom na všechno zapomenou, ale i tak tam zůstanou nějaké zbytky emocí když se na sebe následně podívají.

Každé holce se věnuje cca 2 díly, což vyjde zhruba na 16 dílů "balení holek" a 8 dílů, kdy se tak nějak nic neděje (věnují se převážně Keimovým hrátkám s dating sims) a jsou spíš nudný. Hlavně všechny díly jenom s Elsie jsem fakt nenáviděl. Naštěstí jsou vložené pěkně mezi jednotlivé arcy, takže to tolik nevadí.

Celé to je přecpané anime/herními referencemi - třeba výše zmíněný Ergo Proxy (na knížce), pak super saiyan mód z Dragonball, idolmaster, dead or alive a rovnou celá scéna z původního Gundamu 0079.

Graficky to má překvapivě plynulou animaci a fakt pěkný záběry líbání. Nemám moc rád ty chibi formy pro komedický účinek, ale s tím se nedá nic dělat. Dělal na tom stejný character designer jako na Bakemonogatari/nisemonogatari a jde to fakt znát, holy shit ty holky jsou pěkný. Dabovaný to je taky pěkně (až na Elsie, tu nesnesu) a má to fajn opening i ending.

Celkově to je hrozně zábavný seriál o "dobývání" (jak tomu říká on) rozkošných (i když občas psychotických) holek s relativně sympatickým asociálem. Zpočátku jsem myslel, že to bude víc parodie, ale bere se to překvapivě vážně, což teda rozhodně není na škodu. (pokusy o komedii jsou spíš hit-or-miss) Postavy má zajímavé, zápletku má slušnou (a god damn, ty polibky), prostě to je příjemné sledování.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama