Binary Domain

6. května 2012 v 18:05 | Happy |  Hry
Binary Domain je na první pohled další run of the mill third person shooter od SEGA. No, střílečky z třetí osoby jsou většinou konzolový porty a i u téhle hry jde znát, že byla dělaná pro gamepad. Na druhou stranu to bylo celkem pohodlné, na rozdíl od jiných paskvilů.

Hrajete za vojáka v mezinárodním týmu pracující pro robotickou organizaci. Vašim cílem je infiltrovat Japonsko kvůli vzestupu robotů, kteří skoro nejdou rozeznat od člověka. (Rentgen v tom vesmíru očividně neexistuje) Spolu s vámi bojují: Dobrácký americký černoch, nasraný cynický brit, M z posledních Bondovek, Číňanka a směšně francouzský robot.

Musím přiznat, že ty "morální otázky" položené na konci mě nechaly naprosto chladným. (Trošku mi to připomnělo úplně všechny JRPG/anime vůbec) Je to jako by těm dospělým lidem bylo 13, přičemž ono se v tom něco zajímavého najít dá, jenom to je podané fakt retardovanou formou. Ale kašlat na děj.

Hlavní je totiž gameplay, který je krásně typický pro TPS. Střílíte, kryjete se a čas od času bojujete s obrovským bossem. (vyjmenovávat všechny podobné hry by docela trvalo) Prozkoušený a, pokud ho zpracují dobře, většinou zábavný recept. V Binary Domain střílíte snad jenom roboty. Tohle patří k mým malým potěšením - rozstřílet robota na cucky. A skutečně, postupně jim ničíte pancíř až jim ustřelíte končetinu (ale pokud jim ustřelíte jednu nohu, tak se za vámi ještě plazí a snaží se vás zabít). Při headshotu (což je zpočátku fakt těžký, protože ty zbraně jsou nechutně nepřesný) začne robot střílet své přátele.
Vlastně mi to dost připomnělo front mission evolved, jenom v menším měřítku.

Nepřátelé jsou docela zábavní, protože reagují na své poškození. Například robot bez jedné ruky se proti vám rozběhne s elektrickým obuškem atd. Hlavně jsou docela různorodí,

Podobně pak probíhají boss fighty - postupně jim ničíte pancíř a hledáte slabiny. No samozřejmě tam je pár nepříjemných míst, kdy boss spamuje rakety a ještě vás kosí miniguny (dvě věci, co asiati milují), ale jinak to je zábava od začátku do konce.

Spolubojovníci mají loajalitu - pokud střílíte dobře a správně odpovíte, tak se zvedne. Pokud dáte friendly damage, tak se sníží. Prý to pak má vliv na ending, ale to se mi nechtělo zkoušet, takže nevím.
Jedna z inovací je voice recognition - doslova si můžete s vašimi spolubojovníky povídat. V boji máte nějaké 4 možnosti - charge, stop, regroup a fire a pak občas máte konverzaci se spolubojovníky, kdy opět vybírate jednu z možností.
Je to fakt husté, ale samozřejmě to má mouchy:
  1. Při držení tabulátoru vyjede nabídka s možnostmi, co můžete říct. Když nemáte mikrofon, tak jsou k nim i přiřazena tlačítka, takže můžete zadávat příkazy klávesnicí. Bohužel to nejde kombinovat a v okamžiku, kdy mikrofon zapojíte, se tlačítka zablokují. To je pak problém, když vám hra nerozumí.
  2. ... Hra vám občas nerozumí. Samozřejmě s mou otřesnou výslovností jsem to mohl čekat, ale občas jsem se zasekl a musel říkat tři různý výslovnosti slova "dammit", po čemž vypršel čas a já byl penalizován. Ale jinak hra většinu mých příkazů a odpovědí akceptovala a on to je docela fascinující a zábavný prvek zvyšující immersion.
  3. ... Někdy vám vezme zvuk z repráků a identifikuje to jako jméno vašeho spolubojovníka. Moc dobře nechápu, jak se z "RATATATATATA" stalo "Faye", ale fajn. To jde nějak spravit kalibrací a citlivostí, ale hra při základním nastavení funguje celkem slušně. (Jenom očividně neumím říct "No problem")
Binary Domain je dělaný v domácím enginu (i když bych přísahal, že to vypadá jak Unreal 3) a graficky to je pořád ten samý konzolový shit. (Bůh jim žehnej, jinak bych už musel měnit komp) Roboti se krásně rozpadají. Nevím, jestli jsem jenom já s takovou úchylkou, ale fakt se mi líbilo kosit roboty a rozkládat je na jednotlivé součástky. Kromě toho tam moc destrukce teda není. Postavy jsou docela stereotypní (jak graficky, tak dialogy, proboha, ty hlášky jsou občas fakt mizerný), ale ujdou.
Nakonec to je překvapivě zábavná TPS s taktak dějem (jako uspokojivý konec docela i má), spoustou akce a boss fighty. Nevím, pro konzolisty to může připadat jako další laciná kopie toho samého, ale na PC tolik -alespoň trošku hratelných- portů není. (A to bych i docela chtěl Gears of War 2, Vanquish, Bayonetta, Dark Souls či Halo 3 a spoustu dalších exkluzivních her) Prostě slušná hra bez nějakého bullshitu.

Jako za starých časů.

Bohužel jsem si nevšiml, že nefunguje FRAPS, takže mám jenom generický screenshoty z netu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama