Zvrhlá nakupovací orgie

19. května 2012 v 1:36 | Happy |  Ostatní
Kecání o literatuře.
Aneb shrnnutí dnešního malého výletu do antikvariátu, Levných knih a Luxoru. Po třech (překvapivě) úspěšných testech jsme s anoli šli jít kupovat knihy. Teda hlavně já, protože jsem potřeboval trošku doplnit knihovničku klasickými tituly. Tu jsem totiž fakt zanedbal. Můžete mou knihovnu rozdělit na tři části: Manga&LN, Warhammer 40k a "normální" literatura. Letos se docela rozlostla první část na úkor zbylých dvou, a přesně to jsem dneska spravil, protože fuck yeah.

Začali jsme v antikvariátu, kde měli většinu knih za 100,- Kč. No, nenašel jsem všechno, co bych chtěl (chybělo Rozmarné Léto, Jatka č. 5, čitelná Válka s mloky a pár dalších knih), ale jinak byl výběr obrovský a zůstal bych tam klidně celý den. Je úžasný pocit se koukat po relágech a jen tak poznávat knihy, o kterých jsme se učili v hodinách literatury. (Přičemž já ani nedávám tolik pozor a spoustu toho zapomínám) Nejvíc nadšený jsem z děl Karla Čapka a 120 dnů Sodomy od Sadého. Antikvariáty jsou super.

Při bližším prozkoumání je skutečně maturitních knih spíš málo, ale to je celkem fuk.

Pak jsme šli do Levných knih pro Umění milovat (venku byla reklama), tam mě Oli upozornila na Lady Fuckingham od Oscara Wilda. No samozřejmě jsem si to musel pořídit. Její veličenstvo si jí koupila taky, spolu s Biblí (což je teda asi stejně zvrhlé, jako poslouchání Fallin' for you od Colbie Caillat při sledování porna), Dekameronem, Nanou a pravděpodobně ještě dalšími knihami, její taška byla totiž fakt těžká. Ani jedna z nich nesdílela mé nadšení pro Smyčku od Koji Suzukiho (Docela mi trvalo, než mi docvaklo Kodži = Koji), autora série Kruh. Jak se teď koukám, tak mám dokonce jednu jeho knihu v buylistu.

Touhle dobou byl už můj batoh tak narvaný, že mě všechno začalo bolet. Už jsem si říkal, že bych s tím mohl dát 3x8 dřepy.

Samozřejmě jsme šli ještě dál pro VÍC knih. V luxoru jsem našel Růži pro Algernon - to jsem viděl v divadle, takže jsem to hned bral. Pak vyšla další Warhammer 40k kniha ze série Gauntovi Duchové (ta byla ze všech dnešních knih nejdražší) a těsně před odchodem jsme nalezli "Julietta, čili slasti neřesti" opět od Sadého.

Awesome.

Před lety mi byla poslána ukázka a já jsem to musel po první stránce znechuceně vypnout. Ale pak jsem to zapl znova a četl trošku dál. Takhle se to opakovalo, dokud jsem se nedostal na konec. Byl jsem tím neskutečně fascinován. Průzkum nejzvrhlejších lidských úchylek (fakt sick shit) je strašně zajímavý. Vždycky mě dostává, co ten Sadé vymyslí za fetiš. Snad mě nebudou mít za sociopata, když teď čtu Lolitu a chci ještě koupit Milence Lady Chatterleyové. (Přičemž mě ani nepřitahuje sex, ale spíš zkažení lidé s ním spojení)

Ehm. No.

Potkali jsme tam našeho učitele ZSV, který čekoval možné učebnice pro výuku. Žádná zábava nebo relaxace. On pracoval v pátek odpoledne. What the fuck. Je to skutečně modelový občan, co se neustále vzdělává, čte, daruje krev, nesleduje televizi (to jsem upřímně řečeno plánoval taky potom, co jsem byl u německé rodiny, co ji taky neměla) a prostě ví všechno. Je to fakt inspirace. Chvíli se s námi bavil (pár zajímavostí o učitelkách) a vypravoval nám zase něco o své sbírce knih. Ale svůj byt ukázat nechtěl, protože by nás to prý nezajímalo. No to určitě. Já jeho hromady knih hrozně chci vidět.

Zanedlouho poté jsme šli do panérie. Byl jsem tam poprvé. Panini (v podstatě grillované sendviče/bagety) jsou docela dobré, byť teda za tu cenu..

Úplně nakonec jsme potkali na Lukách zástupkyni ředitele. Ta zase potvrdila, že ten americký angličtinář příští rok končí a nahradí ho jiný rodilý mluvčí. (A taky že dostanou úplně všichni hodiny konverzace, takže jsem se tenhle rok sral úplně zbytečně) Na našeho milého british profesora jsem se zeptat nemohl, protože mi to bylo blbé. ("A nevíte něco o tom, jestli odchází náš angličtinář?") Na druhou stranu bych to fakt chtěl vědět, neboť s učitelkami na naší škole pravděpodobně z té angličtiny neodmaturujeme.

..Vždycky jsem si říkal, jak nám můžou opravovat práce a poslouchat nás u soutěží. Celkem objektivně mohu říci, že mnohdy umíme anglicky líp.

Tak krátce k mému lootu:


Je to spíš literální všehochuť, vybíral jsem částečně podle ukázek z čítanky, podle toho, co máme v sešitě, a některé jen tak.

Ze shora:
 • Karel Čapek - Továrna na Absolutno, Krakatit, Hordubal, Povětroň, Obyčejný život a jeho citáty - Popisy jeho děl v literatuře mě hrozně nadchly.
 • Růže pro Algernon - Jak jsem už řekl, na tomhle jsem byl v divadle (výborné zpracování) a bylo to působivé. Je to zhruba o retardovi, co po experimentu získá nadlidskou inteligenci a postupně jí zase ztratí.
 • Ostrov Tučňáků - Učili jsme se o tom ve stejné době, kdy jsem sledoval Penguindrum a měl tučnáčí fázi. Nemohl jsem odolat.
 • Na západní frontě klid- K tomu není co dodat. Tohle jsem prostě někdy chtěl přečíst.
 • Kacíř a spol. od Apollinaira - Zajímal mě jeho styl.
 • Mít a nemít od Hemingwaye - To samé. (Je škoda, že tam nebylo Sbohem armádo)
 • Smyčka- Horror a pravděpodobně něco fakt šíleného. Holt Japonsko.
 • Boj o Filipíny - tuhle edici hrozně miluji. Před lety nám sousedka přenechala docela dost knih a mezi nimi byl "Pacifik v plamenech", který se četl úplně krásně. Nejsem kdovíjaký historik, ale v jejich perfektně objektivním podání jsem to žral. Musel jsem to hned brát.
 • Katyně - Tady jsem byl zaujatý dějem. (Díky Bohu, že nám naše třídní většinu z těch literálních děl komentuje)
 • Manon Lescaut- Well. Stálo to 30,-.
 • Ostré stříbro - Zrovna sérii Gauntovi Duchové mám rád, i když Horus Heresy samozřejmě vede.
 • Křest Svatého Vladimíra - Chtěl jsem i Krále Lávru, ale tenhle mi taky nevadil.
 • O myších a lidech - No tohle mě ani tolik nezajímalo, jenom to bylo krátké a je to maturitní kniha.
 • Nakonec teda čtveřice "perverzních" knih. Pche. Julietta (the sickest shit ever, je to super), 120 dnů Sodomy (název vypovídá o všem), Umění milovat a Lady Fuckingham.
Tak mám dostatečnou zásobu na rok.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama