Prometheus

28. června 2012 v 20:35 | Happy |  Ostatní
AWES... vlastně ne. Prometheus je další scifi film od Ridleyho Scotta. (Jako, to už je co říct, když ho znám i já) Moc dojmů to ve mně nezanechalo, protože už dvě hodiny po skončení filmu všechno zapomínám. Trošku to byl další Vetřelec bez vetřelců, hlavně mi to připomnělo podobnou stavbou scénáře. (Pokud si ten film teda pamatuju správně, já ho viděl před hroznou dobou)

No, je to o týmu týmu vědců, co na základě archeologických nálezů letí na hoodně vzdálenou planetu potkat své údajné stvořitele. Well. Potkají je. A jiný svinstvo.

No postavy mi připadaly docela průměrný, nejvíc emocí ukazoval zasraný robot. Ale David (tak se jmenoval) byl špičkový troll. (Pak byli docela pubertální retardi když to šlo do shitu, ale to je asi u horror flicku očekáváné)

Hlavní hrdinka Elizabeth měla pár docela badass scén a hrozně se mi líbila scéna, kde se úplně zhroutila a hledala odpověď u Boha. Jinak nevím, zbytek castu byl docela neoriginální a nezajímavý.

Jedno z velkých témat filmu je právě víra a hledání našich stvořitelů. Musím říct, že jsem přitom docela i přemýšlel a kladl si otázky. (proč by nás tak moc nenáviděli, že nás chtějí zničit, co znamenala scéna úplně na začátku, atd.). V tom je menší problém, neboť ten film na ně neodpověděl. Nevadí mi volné konce, ale tady vás nic nikam ani nenasměrovalo, prostě netušíte. Stejně tak nějaká rozšiřující mytologie Vetřelců je s filmy a knihami nekompatibilní, takže to vysvětluje pěkný koule.

Co se týče horroru, já jsem na tohle asi fakt strašná holka, ale musel jsem si u brutálnějších scén (jakože všech) zakrývat oči. Tenhle žánr prostě nedávám. Byly to buď předvídatelný lekačky, u kterých jsem se ale taky vyděsil nebo Oh God what is this shit. (a upgrade: JEŽIŠI PROČ KYSELINA)

Jinak to vypadá fakt dobře z grafického hlediska, mělo to výborné epické záběry na planinu a celkově to bylo víc.. profi? než jiné scifi flicky. Je v tom znát cit.

Celkově to byl takový solidně zpracovaný průměr s fakt dobrými scénami, standardním obsazením a zajímavou myšlenkou, kterou ale absolutně nedotáhl do konce a místo katarze jsme se dočkali nicneříkajícího cliffhangeru. Připadal mi potom trošku zbytečný. Tak těch 139,- za to nelituji (na rozdíl od jiných sraček), ale spíš bych to lidem nedoporučoval. Nejsem kdovíjaký fanda Vetřelce, ale jako pokračování mě to zklamalo.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama