Tsuritama

29. června 2012 v 21:36 | Happy |  Anime


Tsuritama je 12-ti dílné NoitaminA anime od studia A-1 Pictures o přátelství, rybaření a zachraňování světa. Ty tři věci tohle anime naprosto přesně vystihují. Hlavně to je dokonale zpracováno, se správným pacingem, originálním tématem, sympatickými postavami, viditelným character developmentem, dobrým endingem (co se nerozpadá nebo nekončí cliffhangerem/SOL nic neděláním), úžasnými vizuály a GOD DAMN ONA TO JE ZÁBAVA.

Yuki, stydlivý asociál se přestěhuje do malého městečka, postupně si tam získá přátele (Mimozemšťan Haru, rybářský princ Natsuki, Ind Akira a jeho kachna Tapioca) a všichni společně rybaří. Zápletka je odtajněna postupně. To tempo je tak akorát, aby vás to nenudilo, ale zároveň to není moc rushed. Měli to prostě správně naplánované a těch 12 epizod perfektně využili. Obsahuje jak skvělé komedické prvky na začátku, tak skvělé dramatické pasáže ke konci. Postavy mi připadaly živé a jejich přátelství dojemné. Protagonista se skutečně vyvíjí a na konci jde krásně vidět, jak má novou (asertivní) osobnost.

Graficky to je pastva pro oči BARVAMI. Nemá to kdovíjak promakanou animaci nebo detailní pozadí, ale TY BARVY. Výborně do toho zakomponovali CGI. Rozhodně to exploduje originalitou a svěžestí, je zábava to jenom sledovat. Prostě skvost.

Vzali vcelku základní téma (přátelství, získání sebevědomí), obalili to originální zápletkou a to celé naprosto skvěle zpracovali. Ono to ani nepotřebuje nějaké hlubší myšlenky, je to příjemná zábava. Tohle NoitaminA anime se rozhodně povedlo.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama