Casshern SINS

14. července 2012 v 2:36 | Happy |  Anime
Casshern SINS je 24-dílné post-apokalyptické anime od studia Madhouse z roku 2008. Konkrétně je o robotech a řeší otázky nesmrtelnosti a smyslu existence. Rozhodně to stálo za promyšlení. A má epický kopy z otočky.

Je to o zdánlivě nesmrtelném robotu Casshernovi, který trpí ztrátou paměti. Putuje po zpustošené Zemi, potkává různé postavy a postupně se dozvídá co se stalo. Často musí bojovat, neboť po něm skoro všichni jdou a chtějí ho sníst. První polovina je vyprávěna epizodicky - jsou to uzavřené příběhy. Některé jsou slabší, jiné naopak úžasné. Několik postav se objeví i v pozdějších dílech. Pak to začne nabírat obrátky a půjde to (alespoň pro mně) uspokojivého endingu, který všechno uzavře a nenechá nic otevřené. A to se vyplatí.

Graficky to je skvost. Ať už fabulózní character design, promakané pozadí nebo epický boje, vypadá to skvěle. Casshern SINS má ponurou atmosféru plnou rozkladu a jde to znát.

Celkově to je solidní anime s character developmentem, dobrou akcí a zajímavým světem. Já snad už ani jiný věci nemaratonuji. Prostě fajn 24-dilná sága.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama