První dojem - Jinrui wa Suitai Shimashita

27. července 2012 v 1:42 | Happy |  Anime

Jinrui je 12-dílné anime od studia AIC. Ani po třetině dílů nemám tušení, co si o tom myslet. Má to být postapokalyptické prostředí ale zároveň to nejde moc vidět. Zdánlivě absurdní situace zase mají punc černého humoru a kritiky. (Nebo jsem jenom paranoidní??) Nechápu to, ale zároveň mě to zvláštním způsobem baví. Měl jsem něco znát předem? Má se to rozebírat? Nejde to jednoznačně popsat.

Zajímavostí je, že hlavní postava nemá jméno. Říkají jí jenom nějakým titulem. Je to jakýsi mediátor mezi lidmi a skřítky, kteří hrozně rádi dělají divný shit a nikdo jim nevěří. Celé to je vyprávěno epizodicky v krátkých úsecích. Továrnu plnou bezhlavých kuřat jsem pochytil jenom zčásti, manga arc pak byl srozumitelnější. Jedna z nejzábavnějších částí je právě protagonistka se sarkastickými interními monology a vůbec je hrozně sympatická (Shodou okolností má stejnou seiyuu jako protagonistka Muv-Luv Alternative Total Eclipse, ta má fakt různorodý role)

Graficky to je.. kreativní. Vizuály jsou zajímavý, nemůžu říct, že jsou kdovíjak detailní nebo se sofistikovanou animací, ale jsou pěkný a barevný.

No. Surreální komedie nebo jenom náhodný shit co někdo vymyslel když hulil. Ono je docela možné, že tomu nebudu rozumět ani po 12 dílech. Je to zábavný, komentáře protagonistky jsou vtipný a situace jsou zajímavý, ale proboha, netuším o čem to je.

Toť poslední první dojem, protože Binbougami ga je komedie se spoustou referencí to je asi všechno
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama