První dojem - Muv-Luv Alternative - Total Eclipse

22. července 2012 v 23:21 | Happy |  Anime

Muv-luv je obrovský franchise. Základem jsou 3 vizuální novely (extra, ultimate a alternative - první dvě jsou dohromady) a kolem toho dost extra materiálů. Total Eclipse je tuším adaptace knižního spin-offu. Abych pravdu řekl, hry jsem zkusil právě kvůli vycházejícímu anime a o +/- 80 hodin (určitě víc) později musím říct, že jsem na tom úplně závislý. Bez každodenního fixu Muv-Luv jsem troska a Total Eclipse je jenom týdenní nikotinová náplast. God damn.

Ale abych byl objektivní, bez znalosti her to takové terno není. (fakt je, já jsem udělaný jenom z toho, že zase vidím ty modré uniformy..) První dva díly se snažili udělat Ga-rei Zero troll (že celý cast pozabíjí), ale to bylo takové moc předvídatelné.

No, děj je docela jednoduchý. Lidstvo je v prdeli, protože na něj zaútočili mimozemšťané BETA se zdánlivě neomezeným počtem a schopností naprosto vyřadit letectvo. Většina Evropy a Asie je pod jejich kontrolou. Amerika je relativně nedotknutá protože atomovkovala Canadu v okamžiku kdy tam přistáli. (A.. fuck Canada)
A spousta, spousta dalšího lore (fakt se snažili vysvětlit snad úplně všechno), který je ale pro anime irelevantní. To se rozepíšu u hry.

V Americe se trénuje testují experimentální TSF (mechy) a k tomu byl vybrán mezinárodní elitní tým. Přichází Yuuya Bridges, poloviční Japonec, co nesnáší Japonce. Nevím, jestli to jde znát (když jste nehráli hru), ale je to úplný kokot a zelenáč, což mu instruktorka pěkně ukazuje. Hlavně, že byl posraný z nějaké stovky základních emzáků a neviděl desetitisícové bullshit vlny smrti. Fucking faggot. Já osobně byl přitom hysterický.

Well, zní to jako standardní "banda lidí má mechy a bojuje proti mimozemšťanům" ala Gunparade March nebo Blue Gender, ale âge (studio, co vytvořilo hry) vám neustále připomene, jak moc je lidstvo v úplný řiti.

No, zatím to má zajímavého protagonistu (i když se mu spíš směju) a jeho komplexy, ale jinak.. Předpokládám, že tam bude víc popisování lore a mechů, ale jinak nevím, pacing to má naštěstí pomalý. Ostatní cast (vedle instruktorky) je nezajímavý.

Graficky to je.. no.. dost CGI. Na bitvy si jde zvyknout; alespoň se tam něco děje a není to úplně celé jenom stock footage. 4. díl vypadal fakt slušně. A mecha porno je vždycky fajn. Rozpočtově to jinak moc extra není.

So yeah. Pokud jste hráli VN, tak tohle pravděpodobně stejně sledujete a pokud ne, tak to vypadá na ošklivý mecha Top Gun s mimozemšťany a zakomplexovaným MC. (kterému se prostě musím smát) A kozami. A drsným openingem. Možná trošku gore.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama