Gate - Jietai Kare no Chi nite, Kaku Tatakeri

23. srpna 2012 v 1:28 | Happy |  Manga
Gate je adaptace novel (myslím že normálních, ne light) od Yanai Takumiho.

Co se stane, když 100 000 římských legionářů zaútočí na moderní armádu? Bude zmasakrována kulometovou palbou, tanky a dělostřelectvem. Ten masakr bude tak jednostranný, až to je epický smutný. Docela samozřejmý fakt... Nedokážete si představit, jak dlouho jsem něco takového hledal. Možná zní fakt násilnicky celý život hledat mangu/knihu/film/cokoliv, kde moderní armáda nechutně kosí fantasy zmrdy, ale je to tak. Nejblíž k tomu měl zatím Stargate. Gate mi úplně všechno splnil.

Našel jsem všechno co jsem kdy chtěl, holy shit.

No dobře, tak jsem se udělal z premisy, ale jak to je zpracovaný? "Armáda kosící středověkou armádu" může a bylo by to super nemůže chodit věčně a nekonečné "HUMANITY FUCK YEAH" docela zabíjí jakékoliv napětí, takže se dřívě či později něco musí stát. Ať už něco s bránou, nebo politikou. Writing 101.

Ehm. Děj. V Japonsku se otevře brána do paralelního světa a hned vylezou orkové, legionáři, draci a další shit. Po krátkém řádění jsou pokoseni. Vláda tedy posílá na druhou stranu JSDF (Japanese self defence force) aby zabránila dalším útokům a případně vyjednávala. Mezi nimi je Youji Itami, hrozný otaku co je v armádě jenom kvůli penězům pro své hobby. Postupně se kolem něho utvoří s elfkou, goth loli/poslem boha smrti a dalších ženských postav. Společně jsou to typická RPG parta co se prochází fantasy světem. A čas od času je epická bitva. Nebo střílení raketometem na draka, holy shit.

Tak je fajn, že tam zpracoval jazykovou bariéru a středověké návyky. Reakce fantasy postav jsou k nezaplacení. Autor byl prý důstojník JSDF, takže to je celé docela dost projaponské, ale to množství detailní techniky není k zahození. Je vyloženě krásné, když začnou střílet tanky a protiletecké kulomety. Art je na velmi dobré úrovni.

Celkově to je.. docela průměrná manga, u které je přeloženo snad jenom 8 kapitol. Tak samozřejmě, premisa je skvělá (což mi připomíná, že bych měl číst válku světů..), ale jinak to je idealistický otaku a jeho fantasy harém okořeněný JSDF gun-pornem. Mám to strašně rád, ale nic extra to taky není.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama