Neon Genesis Evangelion - Shinji Ikari Raising Project

19. srpna 2012 v 20:34 | Happy |  Manga
Úspěšně jsem se prokousal 10 svazky Shinji Ikari Raising projectu od Osamu Takahashiho. Nebylo to kdovíjak příjemné čtení Koupil jsem to jenom protože se mi hrozně líbil SOL alternativní vesmír na konci Evangelionu. Bohužel jsem tehdá (když jsem si na zeď napsal, že ho budu za každou cenu mít) nepobral, že ten slice of life byl skvělý protože trval 2 minuty a zbytek jsem si domýšlel.

No děj.. Ono se tam doslova nic neděje. Samozřejmě máte nezáživný shit jako kulturní festival, onsen, výlety, skoro-rande, testy, vaření a pak různá scenária z Evangelionu (samozřejmě předělaná a nenásilná), ale za celou dobu se nic nestalo ve vztazích. Nulový character development. Je to typický harém. JE TO STRAŠNĚ TYPICKÝ HARÉM, který jsem byl nucen pravidelně kupovat a přitom zjišťovat, že to takhle bude třeba navěky. Ikari Shinji (emo pussy zmrd, jenom není tramatizován) má jako childhood friend Asuku (místo zakomplexované krávy naprosto typická tsundere) a najednou přijede jeho "sestřenice" Rei (místo.. Rei.. typická dandere).

Pak se objeví ještě třetí holka (a Kaworu) a všechny strašně chtějí jeho dick. Proč? Protože to je harém. Fuck you.

Svazek od svazku to je opakovaný humor a násilně vložená ecchi scéna - to už není možný aby mohl jeden zmrd tolikrát uklouznout/omylem jít do dívčí šatny/otevřít sprchu, on bez přehánění skončil na cizím poprsí třeba 100 krát. (autor se fakt snaží udělat jednu ecchi scénu za kapitolu)

Jak může člověk vydržet fakt, že se nikdy nic nestane? Po 2000 stránkách to je pořád to samé. Sem tam se začervená, sem tam je sexuální napětí, ale nakonec se k němu Asuka v desátém svazku chová úplně stejně tsundere jako v prvním. Co já bych dal za romanci.
Co se týče artu.. připadal mi podstatně blíž k Sadamotovým designům než angelic days a campus apocalypse, ale to moc neznamená. Docela mi nevyhovovalo celkové rozložení panelů. Je to fakt první manga, u které jsem si skoro řekl "tl;dr", protože měla stránky plné absolutně irelevantního textu. (kdo čte normální komixy se mi asi vysměje, proti takovému batmanovi toho je pořád málo) Porovnal jsem to se vším ostatním, co mám. Buď tam toho je mnohem méně, nebo mě to zajímalo natolik že jsem pročesával panel od panelu. Číst tohle je peklo.

Celé to je hrozně stereotypní. Jako byste vzali normální harém, přikreslili postavy z Evangelionu (v tom procesu se odstraní jejich osobnost) a párkrát referencovali seriál, aby se neřeklo. Já počítal s tím, že to bude SOL, ale ne s tím, že to bude takhle lacině udělaný (s originalitou se autor rozhodně nenadřel) shit. Určitě existují lepší (líp udělané/nakreslené) exempláře v žánru. Tohle je mizerný.

Před 2 lety jsem se fakt sekl.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama