První dojem - PSYCHO-PASS

23. října 2012 v 22:29 | Happy |  Anime
Pěkně nestíhám, na test z ekonomiky jsem se vykašlal a místo toho pekl víc shitu. Zítra večer jedu do Paříže a jsem rozpolcen mezi nadšením, že po letech konečně někam jedu, a zklamáním, že 4 dny nepařím. A to mě čeká dishononer, nový XCOM, Empire:total war a Borderlands 2 (a AC3 a spousta dalších her co ještě vyjdou). Fuck.

Nemluvě o Dexter/misfits/Sherlock/HIMYM (na ja, žil jsem pod kamenem), 3 knih (očividně začínám sbírat Iana McEwana) a miliardě filmů, co jsem chtěl vidět.

Ehm.

Psycho-Pass je druhý AOTS materiál. Je to v NoitaminA slotu (tuším studio Production IG) a pracuje na tom Urobuchi Gen.

Je to zasazené do dystopické budoucnosti, kde vám neustále monitorují stav mysli. Pokud jste ve velkém stresu a máte "potenciál k zločinu", tak zazní alarm a jdou po vás. Ala Minority Report. Well, docela zajímavě to nefunguje, neboť v okamžiku, kdy je někdo vystresován, mu zazní alarm, což ho vystresuje víc a někdy přímo donutí k zločinu. Ale jako koncept to je rozhodně velmi zajímavé.

Naivní protagonistka (tohle nedopadne dobře, buď bude mindbreakovaná nebo je sama sociopat) je inspector, který právě takové lidi chytá. K tomu má dva poskoky, enforcery - což jsou latentní kriminálníci, co loví místo ní. Vytváří to zajímavou dynamiku mezi postavami a prostor pro oboustranný character development.

Dalším dobrým prvkem jsou jejich zbraně, Dominátory, které automaticky přepínají mezi stun a destroy módem podle psychického stavu cíle (na civilisty to nestřílí vůbec)

Graficky.. no, CGI tam poznat jde, ale jinak to vypadá docela dobře. (rozhodně jsou ty zbraně výborný) Samozřejmě spousta gore a hned v prvním díle rape. Samozřejmě to nebylo kvůli nějaké tragické minulosti (a takový ubohý shit), ale prostě protože Urobuchi Gen může. (a taky tím chtěl ukázat jak fucked up společnost to je) Zajímavostí jsou character designy od tvůrkyně Katekyo Hitman Reborn!, které sice vypadají docela dobře (Akane is fucking moe).

Well, největší klad u Psycho-pass je právě potenciál. Ono to může být fakt dobrý. Není to předem určený k záhubě jako třeba SAO. Samozřejmě jsem teď dost nahypován a za 3 díly pravděpodobně vystřízlivím (to zas bude midsezónní shrnutí), ale zatím to je boží. Prostě AOTS materiál.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 S c a r s | Web | 3. listopadu 2012 v 12:33 | Reagovat

Jsem na to hodně zvědavá. Dlouho už jsem žádné anime neviděla a láká mě děj. Mám stažený čtyři díly, tak snad to nezklame.

2 naoki-keiko | Web | 22. června 2014 v 17:12 | Reagovat

Ono je to opravdu dobrý, asi necelých pět dílů tě seznamuje se světem kde se to odehrává, postupně se poodkrývají charaktery a pak následuje hlavní zápletka. Je to opravdu dobře udělané, co se týče děje (a vlastně mnoha dalších věcí), takže člověk se ke konci nepozastavuje nad nějakou drobností v jejich světě a může se plně zaměřit na řešení a průběh zápletky.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama