První dojem - Shinsekai Yori

7. října 2012 v 0:08 | Happy |  Anime

So it begins.

Shinsekai Yori od A-1 pictures je supernatural/scifi/mystery anime zasazené do dystopického prostředí. Po dvou dílech byl můj dojem "Tohle by mohlo být skvělý". (což je pocit, který jsem minulou sezónu) Rozhodně to vypadá slibně.

Odehrává se to v daleké budoucnosti, kdy mají lidé telekinetické schopnosti. V prvních dvou dílech sledujeme Saki a její přátele ve škole. Vypadá to idylicky, ale záhy vidíme náznaky něčeho temnějšího v pozadí. Nejvíc mi to připomíná No. 6 a Fractale (zdánlivá utopie, naivní postavy, co přijdou na pravdu) Rozhodně to bude víc než školní anime, na to mystery sázím koule. Samozřejmě, náctileté postavy jsou krajně nepříjemné, ale co se dá dělat. Svět a jeho historie vypadá fakt zajímavě a obojí je ukazováno po malých kouscích, aby vás to navnadilo.

Grafick.. si teda nic nepamatuji, takže to asi bude standard. Docela se mi líbily designy oblečení, taková hezká kombinace uniforem a buddhistických rób. Prostředí (a mystické bytosti) vypadá prostě zajímavě a má to své intenzivní scény. EDIT: Rovněž tam byla Dvořákova novosvětská! Když vezmete v potaz, že se to anime v AJ jmenuje "From the new world", tak to je poměrně dobrý fit.

Ještě nemůžu říct čemu fandím nejvíc, když toho vyšla zatím zhruba polovina (K, Btooom, Zetsuen no Tempest, Tonari no kaibutsu-kun..), ale Shinsekai Yori rozhodně sledovat budu, začátek mi připadal výborný. Teď jenom doufat, že jsem se nemýlil.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama