Hoshi wo Ou Kodomo

11. listopadu 2012 v 2:34 | Happy |  Anime
Hoshi wo Ou Kodomo (oficiálně Children who chase lost voices, nebo logičtěji Children who chase stars) je další anime film od Makoto Shinkaie (5cm/s, voices of a distant star). Docela jsem si u toho říkal, jestli to je fakt Shinkai, neboť to byl strašně Ghibli film. Až neuvěřitelně moc. Ať už protagonistka, zápletka, témata, prostředí, romance, design, prostě všechno bylo jako vystřižené z Ghibli filmu.

Je to o holce, Asuně a jejímu učiteli Morisakim, kteří jdou do podzemního světa zachránit své milované. Pak tam jsou bratři Shin a Shun, aztécká mytologie a takovej okrajovej shit. Máte tu typickou story o loučení se s mrtvými a moving on.

Jedna věc je být něčím inspirován, ale Hoshi wo Ou Kodomo přímo (skoro bych řekl lacině) imituje určité prvky, což mu spíše neprospívá. Některé věci jsou totiž takové.. nalepené, jako třeba vliv průmyslu na prostředí (ach, environmentalism), které tam je prostě zminěné a nijak dál nerozváděné. Je to, jako kdyby Shinkai maratonoval Miyazakiho filmy a řekl si "Tohle v mým filmu bude taky. A tohle. A ještě tamto."

Graficky to vypadá naprosto úžasně. Každý frame byl mohl být skvělý wallpaper, animace je úžasně plynulá (byť občas ne přímo přirozená). Scenérie vypadají krásně. Mluvil jsem sice o kopírování Ghibli filmů, ale je tu Shinkaiův typický cloud porn. Já mám tak hrozně rád jeho mraky. Designy (jak postav, tak nadpřirozených bytostí) jsou opět jako vystřižené z Nausicy/Laputy/Mononoke-hime.

Celkově to je velmi solidní, dobře vypadající film s klasickým dějem, který se hrozně snaží vypadat jako od studia Ghibli. But why watch the fake when there's the original. Skoro nemá vlastní identitu (a myšlenky) a v konečném důsledku to je zapomenutelný derivát. Rozhodně není špatný, to ne, ty 2 hodiny byly v pohodě. Ale něco mu chybí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 kirsten von kytland | 11. listopadu 2012 v 17:41 | Reagovat

Přesně! Zamyslel jses už nad kariérou literárního nebo filmového kritika? Protože tohle ti fakt jde...
Vždycky když se kouknu na Shinkaie, tak si pak hrozě přeju, aby měl nápad na příběh od Miyazakiho a sám tam dodělal grafiku (hlavně nebe:)), ale nikdy jsem to neuměla  vyjádřit. A ty to jen tak shrneš, rozvedeš, opatříš vtipným přirovnáním. Ach jo....

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama