double plagiarism

29. prosince 2012 v 15:52 | Happy |  Ostatní
Nečtu manhwu. Obvykle neposlouchám k-pop, protože mi připadá hrozně cizí. Jak se nemůžu chytnout (několika málo) slov, co znám, tak mi to přijde hrozně divný. Ale líbilo se mi Gee od Girls Generation, protože se většina textu skládala z "gee" a mělo to fakt hezký tanečky a rozkošné výrazy. (ostatně to sleduji jenom kvůli tanečkům) I u těch většinou preferuji, když to přezpívají do japonštiny. *maximum weeaboo*

Po několika článcích o plastické chirurgii (třeba zrovna Girls Generation) v Jižní Koreji můj zájem o všechno korejské poněkud ochabl.

Každopádně tu ve dvě ráno brouzdám internetem a co nevidím, song jménem Dancing Queen! Tak jsem si řekl, jak asi zní ABBA v korejštině, a stáhl jsem to.

Dostal jsem něco úplně jiného.

Ta melodie byla doslova vystřižená z Mercy od Duffy
Jsem lowest common denominator, jestli to znám já, tak to zná úplně každý!

Well, určitě si toho už dávno všimli lidi na youtube a už určitě byl obrovský flamewar s "hatery", kde půlka tvrdila, že to je mnohem lepší než originál a druhá půlka zase urážela jejich shit vkus. To mě zas tak nebere, prostě to je .. cover? tribute? (i když s úplně jiným textem, tak nevím, čím Duffy poctily) Spíš mě pobavilo, že se trefily hned do dvou různých copyrightovaných materiálů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama