To chci

1. prosince 2012 v 23:23 | Happy |  Ostatní
Nejprve musím zmínit, že mám na pravé ruce popáleninu druhého stupně z dělání sendvičů. Vlastně to je všechno, co jsem chtěl říct, ta druhá informace je mnohem míň zajímavá.

Byl jsem totiž na DODech dvou ČVUT fakult, FIT a FEL. Už někdy od tercie jsem byl pevně rozhodnutý dělat v IT. Když se pak před 3 lety zjevila fakulta informačních technologií, tak jsem měl docela jasno. Šeredně jsem se mýlil. FIT totiž vypadá hrozně.. amatérsky? Jako vyšší odborná?.. nevím, jak to popsat. Prostě jsem si takhle nepředstavoval vysokou. Taky většina osanzentva vypadala jako ze střední. (Hlavně šlo strašně lacině poznat, kdo z těch lidí se bude hlásit na multimédia a webdesign, proboha)

Zato na FELu, proboha, to bylo tak krásný. Nejenom obory (otevřená informatika zní jako úplný mentální znásilnění), ale i prohlídky těch projektů. Třeba tam dělali asi 6 let projekt s bezpilotními letadly a na dotaz kdy to uvedou do praxe odpověděli "Nikdy." Všechny laboratoře byly plný úžasných hraček a vůbec to celé vypadalo velmi výzkumně.

Vtipná příhoda: Byl tam program, co měl rozpoznávat pohlaví a věk. U Tommyho okamžitě a jednoznačně určil, že je žena.

Celou dobu jsem si říkal: "Tam rozhodně chci."
Pak jsem si kladl otázku, jestli chci na Softwarové technologie a management nebo Otevřenou informatiku. STM je bakalářský program a pak bych se musel doučovat pár předmětů a dělat zkoušky, aby mě pustili do magisterského studia. Na druhou stranu je sakra praktický. Otevřená informatika je zase směšně těžká a má spoustu abstraktních předmětů, místo konkrétních věcí jako "programovat v tomhle a tomhle jazyku", ale má navazující magisterské studium a je ve všech ohledech zajímavější.

Druhá otázka pak byla, jestli se na to dostanu. Jelikož mám poměrně dobré známky z matiky a hodlám z ní ještě maturovat, tak to mám dvakrát zajištěný. (berou na průměr i na maturitu) Nemluvě o SCIO testech.

Nakonec se klade otázka, jestli na to mám, ale na tu naleznu odpověď až za rok.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama