Ookami Kodomo no Ame to Yuki

5. března 2013 v 23:10 | Happy |  Anime


Oh wow. Musel jsem čekat den, než jsem vychladl, abych pro to nebyl až moc nadšený. (což se mi ostatně stává až moc často) Moc to nepomohlo. Pořád jsem z toho na větvi. Damn, to byl skvělý film.

Ookami kodomo no Ame to Yuki, v překladu Vlčí děti Ame a Yuki, je skoro dvouhodinový film od režiséra Mamoru Hosody, který mimo jiné režíroval The Girl Who Leapt Through Time a Summer Wars. Původně jsem od toho moc nečekal, jenom jsem si řekl: "Super, character design dělá Yoshiyuki Sadamoto, na to se někdy podívám." Trochu mě odradily zvířecí prvky, protože k nim mám trochu odpor, ale damn, já se tak hrozně moc mýlil

Byla to úžasná emocionální jizda.

Přitom je děj poměrně prostý. Hana, studentka, se zamiluje do vlčího muže. Mají spolu dvě děti (umí se proměňovat ve vlky a zpět), které se jmenuji Yuki (narodila se když sněžilo) a Ame (narodil se když pršelo). Její muž však záhy zemře. Sama s dětmi a naprosto bezradná (například nevěděla, jestli jít spíš k veterináři nebo k dětskému lékaři), ale přesto rozhodnutá jejich děti správně vychovat, se Hana rozhodne odstěhovat na venkov. Koupí si tedy odlehlý dům a začne od začátku. Je to tvrdý start, neboť nemá s životem na venkově žádné zkušenosti. Zpočátku jí vesničané jenom drbají a obecně je spíš v ústranní. Naštěstí jí začne pomáhat na první pohled nevrlý starý pán a postupně se do vesnice integruje. A pak se děje spousta věcí.

...Film popisuje neskutečných 13 let. Just watch it already.

Je to tedy film o single matce s 2 dětmi, která se ze všech sil snaží a přes všechny útrapy se nevzdává. I love this kind of stories. I fucking love them. Je protkán šťastnými momenty i naopak zdrujícími událostmi. Krásně spolu balancují a přiznám se, že jsem u toho ronil slzy a místy ani nevěděl jaké.
Pokud bych měl mít výtku, tak to bude začátek. Přišel mi trošku uspěchaný. Jinak mi přijde, že tam byly ukázány samé výstižné momenty. Jako ano, při chladném rozboru byste poznali dost formulaické (a idealizované) postavy a děj, ale film mě nenechal nic rozebírat, přímo mě smetla vlna emocí a já se mohl nechat jenom vést dál. Rovněž musím chválit plynulou integraci mýtických prvků do jinak prostého lidského dramatu. Přijde vám to jako naprosto přirozená součást děje.

Graficky.. na začátku jsou CGI auta i lidi a celkově to je prostě nekvalitní, tam budget rozhodně nebyl. Ale jak se odstěhuje na venkov, tak to začne být úžasný. Ať už scény, kdy spolu běhají po sněhu, nebo když se Hana učí zahradničit. Je tam neskutečný smysl pro detail, což například vidíte na jejich domě.

Ookami Kodomo no Ame to Yuki je přesně ten typ anime, který neustále hledám. Příjemný(/depresivní) životní příběh. Cítil jsem z toho Miyazaki-vibes hned v několika momentech - Když se Hana postupně seznamovala s vesničany a vzájemně si pomáhali, pak pobíhání v lese. Je to rollercoaster plný krásných, procíťených momentů a uspokojivým koncem. Prostě výborný film, který bych bez ostychu přiradil k starším Miyazaki klasikám a 5cm/s.

It's that good.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Miharu | 10. března 2013 v 22:40 | Reagovat

Souhlasím, je to krásnej film a ten začátek je takto uspěchaný i v manze ( první jsem začala číst mangu a 2 měsíce na to vyšel film) ale musím říct že ta filmová adaptace je prostě awesome!!

2 FallenSeraphim | 21. března 2013 v 16:06 | Reagovat

Ještě jsem to neviděl, ale asi jsem jediný komu to téma přijde poněkud hmm.. kontroverzní. Doufám teda, že ji  aspoň ten werewolf neopustí a že to má happy end.

3 Happy | 22. března 2013 v 20:02 | Reagovat

[2]: Opustí jí snad v prvních 20ti minutách, v kontejneru. :) Rozhodně ti to doporučuji.

4 CaseyCog | E-mail | Web | 22. září 2017 v 14:58 | Reagovat

<a href=https://www.viagrapascherfr.com/>Click here!</a>

5 RobertDoulk | E-mail | Web | 1. prosince 2017 v 22:04 | Reagovat

Doctor Who is now considered a British Institute and has come a long way since it first aired on November 23rd 1963. The very first show saw the Doctor travel 100,00 years into the past to help some dim cavemen discover light. After 26 seasons and seven Doctors later the series came off our screens in 1989 much to the disappointment of the huge devoted fanbase. In 1996 an attempt was made to revive Doctor Who but it wasnt until June 2005 when it came back with a vengeance with Christopher Eccleston as the ninth Doctor that put the series back on the map as it were. It then went on for 5 years with David Tenant portraying the Doctor until 2010 when Matt Smith took over the role. Today it is still a great family show and has attracted many new fans.
<a href=https://www.cialissansordonnancefr24.com/achat-cialis-europe/>https://www.cialissansordonnancefr24.com/achat-cialis-europe/</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama