Zetsuen no Tempest

31. března 2013 v 21:00 | Happy |  Anime
Zetsuen no tempest je 24-dílná scifi/fantasy manga adaptace od studia Bones.

Yoshino je zdánlivě nudný středoškolák, kterému zemřela dívka Aika. Jednoho dne ale potká jejího bratra Mahira, který pořád hledá jejího vraha. Kvůli tomu dokonce uzavřel dohodu s kouzelnicí Hakaze. No a pak se do toho zaplete shit, který může znamenat konec světa. (Mimo jiné tam jsou i mimozemšťaně) V půlce sezóny to má kompletní změnu atmosféry, místo něčeho napínavého je z toho romcom. Rovněž je v druhé polovině poměrně zrychlený. (ale recap epizodu tam nacpat stihli, to jo) Zetsuen no Tempest má naprosto typický Bones ending (tohle je určitě pojem) - naprosto rushed, neuspokojivý a zdánlivě až vycucaný z prstu. Stačilo mi to u Xam'd, Eureky, Darker than black.. prostě mají úžasný buildup, jenom vás na konci místo epického finále čeká hovno.


I přesto to možná bylo pro mě nejlepší anime podzimní/zimní sezóny i 2012 jako takového. Především kvůli výborným postavám. Zaprvé nejsou úplně všichni teenageři. Všichni "záporáci" mají své cíle a plány, a jsou schopni přemýšlet a přehodnotit svou situaci. On samotný midsezónní "bossfight" byl založený na argumentaci a logice (a blufování), holy shit. It's fucking brilliant. Ale normální boje tam jsou také a mají poměrně zajímavý koncept i zpracování. Hlavně jsou konsistentní se svou vlastní vybudovanou logikou.

Je rovněž protkán Shakespearovskými tématy a citáty (převážně Hamlet), byť, pravda, dosti povrchově a autor ty fráze opakuje tak dlouho, dokud to nepochopí všichni.

Animačně to je konsistentně dobré, jak jsem řekl, má to skvěle dynamické boje a místy poměrně vtipné výrazy. Hlavní ale byl výborný VA cast. Miyuki Sawashiro má asi nejroztomilejší hlas, který jsem kdy slyšel. Proboha, já musel zpětně čekovat její role a má konsistentně fakt dobrý postavy. Pravděpodobně to je moje nejoblíbenější VA vůbec. Když už mluvíme o VA, je tam i Nana Mizuki a má konečně relevantní roli. Jenom škoda, že žádný zpěv.


Well, je to v podstatě takový lepší shounen, který umí přemýšlet a není o bullshit powerlevelech a power of love. Samozřejmě, na konci téhle super cesty vás čeká ten mizerný bones ending, ale fakt to je jedna z věcí, které mohu zpětně doporučit.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama