První dojem - Shingeki no Kyojin

14. dubna 2013 v 13:33 | Happy |  Anime
Shingeki no Kyojin bude 25dílná manga adaptace stejnojmenné postapokalyptické mangy od studia Production IG. Hned v prvním díle zaujala stylovým zpracováním a úžasnou astmosférou. Byl to asi jeden z nejlepších pilotů za tuhle sezónu, hned vedle Suisei no Gargantia.

Na lidstvo zaútočili titáni a skoro je vyhladili, přeživší se stáhli za troje obrovské zdi a 100 let žili v míru. Mladý Eren je však svědkem toho, jak obrovský titán prorazí bránu a všechno tak jde do prdele. Autor rozhodně nešetří neštěstím, "fuck yeah" momentů je v manze hrozně málo a jsou doprovázeny nechutným killcountem. Ani Erenův zázračný powerup není žádná garance vítězství. Rozhodně to je velmi temné a brutální.

Jak jsem řekl, pilot byl skvělý. Dostatečně ukázal svět i postavy a měl působivý emocionální konec. Mangaka je sice nováček, ale lore má docela vymakaný. Rovněž způsob bojování s titány je velmi originální a jeho (docela podrobné) vysvětlení dává smysl.

Co se týče grafiky, je to taktéž poměrně dobré. Má to svůj styl. Využili sice dost nehybných framů, ale přesto dokázali bravurně zpracovat bojování s 3D-manévrovací výstrojí (eh, to je kombinace batmana a spidermana). A proboha, dokonce zachovali groteskní proporce titánů.

So yeah, tohle je jasný AOTS materiál.

... AOTS materiálů je ale mnohem víc.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Fluffy | 23. října 2013 v 20:04 | Reagovat

Je to strašně skvělý ! :DD Už sem viděla celou první ''sérii'' ( těch 25 dílů ) :DDD Fakt úžasný " <3 Úplně nejvíc z toho miluju Mikasu " ^^

2 Happy | 26. října 2013 v 11:06 | Reagovat

[1]: Tak to si rozhodně přečti mangu :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama