První dojem - Suisei no Gargantia

15. dubna 2013 v 22:22 | Happy |  Anime
Production IG tentokrát dělá hned 2 AAA anime. Suisei no Gargantia je originální jednosezónní sci-fi anime, na kterém mimo jiné spolupracoval Urobuchi Gen. Je to o vojákovi, který se červí dírou dostane na zatopenou Zem, kde přežívá hrstka lidí na lodích.

Hlavním kladem je asi solidní zpracování, opět skvělá animace a docela.. smysluplný lore. Na rozdíl od svého bratrance Valvrave se Suisei no Gargantia bere vážně a snaží se své sci-fi prvky okecat. Když dáváte trošku pozor, tak to i smysl tak nějak dává, je to tak tři levely nad SG1. Nechybí tam lehoučká Genovská sociální kritika (pořád to je anime) a smysl pro detaily. Zatím jsem neviděl jiné anime (i když, pravda, já jich moc neviděl), které by řešilo například jazykovou bariéru. Na začátku si absolutně nerozumí a mohou komunikovat teprve s pomocí jeho robotického pomocníka. Přitom ani pak to není nějaký magický překlad (byť rychlost, jakou to pochopil, byla taky nepravděpodobně vysoká) v reálném čase, ale naopak zdlouhavé tlumočení. Postavy jsou poměrně pragmatické a automaticky hledají nejvýhodnější řešení pro sebe. Předvídám kontrast chladnokrevného zabijáka a naivní, moe holky.

Suisei no Gargantia je krásně barevné anime, mecha bitva na začátku byla pěkně masivní a character design dělal autor hentai (jako například shoujo material), což jde znát na přítomnosti poprsí a absenci podprsenek. Mecha dabuje fucking Sugita, což je plus sám od sebe.


Možná to jako koncept není kdovíjak originální, ale zpracováno to je skutečně solidně a dali si záležet na detailech. Tohle mi během týdne asi chybí nejvíc, fakt potřebuji svůj fix, na který ale musím čekat až do soboty. Welp. ZATÍM taktéž AOTS materiál.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama