Sloni budou mít volno

1. dubna 2013 v 17:42 | Happy |  Ostatní
Za necelých 15 hodin píši školní maturitní slohovku z angličtiny. Jsem z toho střídavě posraný strachy a naprosto klidný. Jako, je to jenom o něco delší slohovka, na kterou máme pět hodin. Na druhou stranu stačí posrat JENOM TUHLE JEDNU JEDINOU VĚC a v září půjdu opět do školy. Pořád někoho chlácholím a zároveň jsem chlácholen. Panika.

Tak samozřejmě, musí tím prolézt i čtvrťák a béčko, ale i to nevylučuje možnost kritického selhání soudnosti a pětky. Welp. Když teda jsme u toho, tak jsem si díky společnému semináři z angličtiny a konverzacím mohl všimnout jistých supertalentů z ostatních tříd. Jejich angličtina je skutečně obdivuhodná, a to jsem (ok, poměrně arogantně) zvyklý na standardy mé třídy. Přitom si říkám, jestli do té "vyšší hrstky" patřím i já. Třeba jsou mé umístění v soutěžích a srovnávačkách jenom jedna úžasná série koincidencí.

Každopádně nám bylo doporučeno, abychom psali story, a to si pravděpodobně také vyberu. Nebo pros and cos, fakt záleží na tématu. Všechny mé anglické příběhy za poslední dva roky končily tím, že začaly padat meteority, všude pukla země a z ní začali vylézat skeletální sloni, kteří začali stahovat ječící lidi do pekla. Úplně všechny. Ať už to bylo o holce, která musela zastupovat za kapitána volejbalového teamu, nebo o chlapovi co měl vidiny tučňáka a kvůli tomu se rozhodl se zlepšit. To mělo zrovna takový pěkný buildup, jenom aby to skončilo naprosto nesmyslně. Ani nevím, proč přesně jsem to dělal. Odkaz na dwarf fortress. Schématičnost. Nenávist k pointám. Neschopnost ukončit děj. Po ukončení příběhu nejsou mé postavy relevantní, tak proč je nechat žít. Je to fuck you učiteli.

Třeba to jsou všechny důvody.

Možná jsou špatný konce něco dědičně asijského.

Bohužel si to budu muset v maturitní práci odpustit. Přece jenom to je něco.. vážného? Důležitého? Budoucnost ovlivňujícího? Třeba by to ukazovalo neoriginalitu. Nebo nedospělost. Nevím. Nechci nic riskovat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama