Kotonoha no Niwa

5. června 2013 v 22:07 | Happy |  Anime
Kotonoha no Niwa, nebo také Garden of Words (furt se mi tam cpe písmeno L), je nejnovější počin od režiséra Makoto Shinkaie. Po spíše nevydařeném Children who chase lost stars (no dobře, to je taky subjektivní) se vrací Shinkai k tomu, co umí nejlíp. Tedy bittersweet příběhům o lásce a odloučení. Ale upřímně řečeno mě Garden of Words taky moc nenadchl, a to patří 5cm/s k mým nejoblíbenějším filmům.


Je to o 15letém chlapci, co zatahuje školu, a krásné 27leté ženě (učitelce). Potkávají se vždycky v parku pod malým altánkem, když zrovna prší. Takao (jméno jsem musel googlit) chce dělat vlastní boty a je na svůj věk poměrně vyspělý. Zbytek si domyslíte. Melancholickou atmosféru (ano, to umí) to sice mělo, ale bylo to moc krátký. Jenom 45 minut. To jsou v podstatě dva díly a zoufale tam chybí nějaký buildup. (A konečná scéna byla taková.. kýčovitá) Rovněž je všechno hrozně formulaické a drží se zavedeného receptu jako klíště, není tam žádné překvapení. Což teda nemusí být vždycky na škodu, ale tady to působí hrozně lacině. Ale kdo ví, třeba už jsem jenom starej. Miloval jsem část s básní.

Tak jako Shinkai film to má jako vždycky úžasný pozadí. Co screencap, to screenshot. Nemluvě o pravděpodobně nejhezčím animovaném dešti, co jsem zatím viděl. (třeba dali všechny peníze na tohle) Ano, tentokrát tam byl vedle cloud porn i rain porn. Nemluvě o divně očividném fan servisu pro fetišisty na nohy. (a ti co nejsou, budou, PROBOHA) Co se týče animace postav jako takové, tak tam jsem si ničeho nevšiml - Tale teda zmínila, že jsou ty pohyby dost strnulé, ale o tom já vím koule. (Ale LOL, flashback scéna byla jako vyříznutá z Shingeki no Kyojin!) Dabérka Yukiko mi připadala povědomá, ale nechtěl jsem si přiznat, že to je Kana Hanazawa. Doufal jsem, že to je nějaká herečka, co zní podobně. Nope. Samozřejmě to je ona. (I tohle mi finální scénu s brečením trošku znechutilo)

Téma se mi líbilo, graficky to je taky hezký, ale je to takový prázdný. Nerezonuje to ve vás. Nevím, jestli to je právě délkou, nebo až moc velkou předvídatelností, ale není to něco, co bych si za týden pamatoval. Nelituju těch 45 minut, film to je fajn. Jenom bez duše. Shinkai je sice kritizován jako one trick pony (.. že umí jenom jednu věc), ale jeho experimenty jinam zatím nebyly kdovíjak povedené. Ale když bude dělat furt to samé (stejným stylem), tak to brzo ztratí svoje kouzlo. Nebyl jsem na hypován, tak jsem ani nebyl moc zklamán.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama