Star Trek: Into Darkness

20. června 2013 v 21:49 | Happy |  Ostatní
Eh, první film se mi líbil podstatně víc. Opakovaně tvrdím, že na hrané filmy se obvykle nedívám a pořádně nepoznám "ty dobrý", ale tohle bylo trochu zklamání. Nebyla to debilní sračka jako Fast and Furious nevímkolikátýaletenposlední či Prometheus, ale ani to nebylo něco skvělého. A to jsem fakt nenáročný divák. Z původního seriálu jsem neviděl ani jeden díl, předchozí film jsem viděl včera večer a nadchl mě. Bylo tam všechno: výborný postavy a jejich vztahy, dynamika Spock-Kirk, akce, exploze, dospívání, hrdinství, zodpovědnost, až směšný záporák a prostě to byl tradiční příběh. Potěšil mě také číňan, co se v daleké budoucnosti oháněl skládací katanou, red shirts a fuck you na konci.

Do temnoty je... no, snaží se to být temnější. Je tam terorista a umírá tam docela velký množství lidí (dobře, oproti zničení Vulcanu to je nic, ale i tak, spousta lidí na obrazovce chcípne). Posunuje to dál Kirka a Spocka a taky tam je Cumberbatch jako terminátor. Kvůli Cumberbatchovi jsem na ten film šel a toho jsem si i užil jako skvělého maniaka. Jinak je všechno divně ohrané. Nemluvím jenom o ději, ony se tam opakují i scény. Například vždycky musí Enterprise sejmout nějaké torpédo nebo phasory a vždycky to musí vysát posádku, co tam zrovna je. Toho jsem si všiml až nepříjemně často, neboť jsem předchozí film viděl včera. Třeba to je fan service.

Ale to nevadí, zatím to byla příjemná akční podívaná se skvělým castem, ale scifi aspekty byly hrozně mizerný. Na dalekou, přetechnizovanou budoucnost jsou některá řešení překvapivě primitivní, nemluvě o tom, že film skončil rvačkou. Všechna technologie byla jenom "magické řešení pro daný problém". Ale kdo ví, třeba mám jenom směšné nároky na scifi. A konec byl úplně na hovno. Nejprve dramatický "pád" Enterprise, který absolutně nedával smysl. Nemluvím jenom o síle gravitace a rychlosti letu (280 000km od Země a Enterprise je skoro ve volném pádu), absence stavu beztíže, faktu, že v atmosféře neshořeli (a přitom to tam sami řekli) nebo směšnosti tak silné brzdy, která tu loď neroztrhala na cucky. Všechno na tom je hrozná píčovina.

Hned potom byl další bullshit při honičce Khana. "Překvapivě" si vzpomněli na jeho regenerační schopnosti (to bylo jasné hned, jak "zemřel" Kirk) a hned ho potřebovali živého. A proč? Vždyť sám řekl "otevřete jednu z těch 72 přepravek", kde máte STEJNÝ NADLIDI SE STEJNOU MAGICKOU KRVÍ, ALE NOPE, VY TO POTŘEBUJETE ABYSTE MOHLI ZMRAZIT KIRKA. WUT. A pak tam teleportují Spockovu holku, aby ho zastavila. ALE ON NEPOTŘEBOVAL ZASTAVIT, ON DOSTÁVAL NA PRDEL. PROČ NIKOHO NETELEPORTOVALI DŘÍV?

So yeah, Spock, akce, Kirk jako sidekick. Nic moc film.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama