Trafikář

16. června 2013 v 23:16 | Happy |  Ostatní
Dlouho jsem nemusel pracovat. Na hledání brigád jsem se minulý rok vykašlal potom, co mi řekli, že jsou jenom pro občany EU. Tak nějak jsem přežíval z toho, co mi jednou dala teta za provázení Prahou, a z kapesného. (Ostatně, já nic jiného než knihy stejně nekupuju, to je život pak docela jednoduchý) Musel jsem jenom uklízet byt, nakupovat jídlo a maximálně platit něco na poště. Byl to snadný život, stačilo nebýt úplně debilní ve škole a pak jste se mohli nudit doma. Nechci tvrdit, že jsem byl rozmazlený, tolik luxusu jsme si nemohli dovolit, spíš jsem měl sheltered life. (pro tohle neznám český ekvivalent) Spoustu věcí jsem nemusel. Díky tomu jsem teď asociální, mám problémy s komunikací i sebevědomím (tak to jde docela snadno poznat i z tohohle blogu). Pro běžný život naprosto nevhodný, v stresové situaci nepoužitelný. Rovněž skoro vůbec neumím sčítat. Koho zajímá 98. percentil v maturitě a 95. percentil v srovnávacích zkouškách, já selhávám na 87+16. Obecně jsou mé studijní úspěchy úplně na hovno.

A takovému člověku dáte ze dne na den práci v trafice. Tenhle týden jsem musel pracovat přes 45 hodin. (V sobotu jsem pracoval 5 hodin přesčas) Nestěžuji si. 19 let mě rodiče živili (a pravděpodobně ještě pět let budou), tak je tohle to nejmenší, co pro ně mohu udělat. Upřímně řečeno mi to vůbec nevadí, můžu tam číst (a zkoušet kreslit), a celkově to není moc fyzicky náročný. Jsem tam však neskutečně sociálně namáhán (upřímně se usmívat na lidi, udržovat oční kontakt a konverzaci, to rozhodně nepatří k mým silným stránkám) a zároveň tam jsem strašně sám. Tak každé léto jsem víceméně bez kontaktu se (teď už ex-)spolužáky, ale to mám alespoň ten debilní facebook na chat s opozdilcema. Teď jsem 7 hodin izolován od všeho, jako bych byl vytržen z běžného života. Předtím jsem se mohl těšit alespoň na neděle, ale i to už teď nevypadá slibně. Pak tam jsou děsivá individua, co se snaží krást, nebo vyhrožovat. Nemluvě o rasistech a jiných nasraných lidí. Jednou tam byl bezdomovec, co strašně smrděl, měl roztrhanou košili, takže mu šlo vidět celé podpaží. Musel jsem větrat. Samozřejmě tam jsou i velmi příjemní lidé, ale to vám jeden arogantní čůrák zkazí den. Bože, já jsem socka. I hate to deal with it.

Trošku mě pobavilo, že nekouřím, nerad čtu bulvár a nesnáším sázení, přitom všechny tři věci provozujeme. Blesk a takový shity mi už přijdou v pohodě (ostatně, já bych byl jinak pokrytec, neboť o tomhle jsem psal maturitní slohovku), ale vždycky, když si nějaká bába koupí časopis Paparazzi, tak bych jí ho nejradši roztrhal. To je vyloženě vulgární časopis, který nenávidím. Nemá nic společného s žurnalistikou, jsou tam jenom pomluvy a drby. Možná jsem na tohle přecitlivělý, ale proboha, jak to může někdo neironicky číst? Se Sazkou je zase hrozný stres, protože se někde překliknete a najednou to stojí 10 000.

Jak prodávám cigarety, tak si u lidí všímám, co kouří za značku.

No jo, tak sedm hodin denně prodávám. Když se pak vrátím domu, tak můžu jenom hodinu něco produktivně dělat na počítači a pak to jde do prdele. Nezvládám to. Nějaké pravidelné běhání skoro nepřipadá v úvahu. Jsem tak unavený, že tupě hraju minesweepers a spím. V lepších dnech hraju Dark Souls s ovladačem. Nemám s kým komunikovat. Nic mě nečeká, jenom další den v trafice, víc stresu s penězi. Jestli je tohle ochutnávka dospělého života, tak to se na něj fakt netěším.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tvíďátko | Web | 30. června 2013 v 15:29 | Reagovat

Když jsem byla malá, tak jsem si vždycky plánovala, že jednou budu pracovat v trafice :D Samozřejmě to všechny pohoršilo, takže jsem byla nucená pak dělat, že se budu věnovat něčemu důležitějšímu (skoro jak bych nakonec dopadla lépe haha :D) Mě vždycky překvapuje, kolik lidí nadává na blesk atd. všichni ví, že to jsou sračky, a pak to jsou jedny z nejprodávanějších novin o_O

2 Happy | 1. července 2013 v 23:47 | Reagovat

Eh, myslím, že dobrovolně chtít obsluhovat lidi je šílený a chce to speciální sortu lidí. :D A blesk si kupují hlavně starý báby.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama