První den ve škole

23. září 2013 v 22:18 | Happy |  Ostatní
Po 4 měsících slastného nicnedělání prodávání v trafice jsem šle konečně do školy. Na dvě cvičení, dohromady trvající 3 hodiny. Obvykle se na cvičení procvičují věci z přednášek, ale to tentokrát jaksi nešlo.

Jsem tam, kde mám být. Dělám, co mám dělat.

Nebyl jsem ani natěšený, ani zděšený, prostě jsem tam tak nějak šel. Očividně sedím s Tommym dalších 5 let. Ve "třídě" máme kromě toho ještě asi 2 holky a 7 Rusů. Začali jsme diskrétní matematikou, kde máte smíchanou kombinatoriku, množiny a pravděpodobně další svinstvo. Jakkoliv byl ten učitel skvělý, na tohle se rozhodně netěším. Byl jsem tak nějak vždycky o příklad pozadu, protože jsem se snažil to pochopit. Přitom to bylo laciný opakování. (Nepamatujte si vzorečky! Až na tenhle. A tenhle.) Líbilo se mi teda propagované matematické myšlení a správná notace, kterou jsem se nikdy pořádně nenaučil.

Pak bylo programování 1, kde jsem půl hodiny ztratil tím, že mě ten terminál odhlásil a já se musel znova připojovat (jo, používat to je očistec, je to nelidsky pomalý). Druhou polovinu jsem strávil neúspěšnými pokusy přihlásit se do Eduroam. Nevím, jestli jsem až tak technologicky neschopný, ale ono to prostě nejde.

Mám z toho pocit, že po nás zároveň chtějí fakt hodně, a zároveň úplný hovno. Není to vůbec jako střední, kde prostě přijdete, nahustí do vás informace a pak zase odejdete. Tady to nějak musíte odhledat taky sami a já si tak vůbec nejsem jistý, jestli vím všechno, co mám. Už na matice byly znát rozdíly mezi studenty. (jak horší, tak lidi, co byli podstatně dál než já) Budu na to stačit středoškolské vzdělání? Fakt nevím.

Možná bych věděl líp, kdybych nebyl v hajzlu z autoškoly. Musel jsem tam letět bez jídla hned po škole a slušně jsem to posral. A to mám ve čtvrtek jízdy. Do hajzlu. Jenom testu se nebojím.

Hned po podělaný autoškole jsem zase jel na IP Pavlovu do trafiky zase pracovat, protože tenhle vlak utrpení se jen tak nezastaví. To už jsem se alespoň najedl, abych neomdlel. To byl pěkně hrozný první den ve škole.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama