Totální turbo

28. září 2013 v 2:15 | Happy |  Ostatní
Ve čtvrtek jsem měl mít jízdy. Test jsem dal poměrně snadno a docela jsem si i věřil, že zvládnu obojí. To mi samozřejmě nebránilo celý usínat ve 4 ráno. Ráno jsem si řekl, že to už nějak dopadne. To jsem nečekal, co všechno se ten den stane. Proboha.

Při své rutinní kontrole kapes jsem zjistil, že jsem ztratil pas. Pravděpodobně to bylo předevčírem na přednášce. Prohledal jsem celý byt a pak jsem přišel pozdě na jízdu, ke které mě logicky bez dokladů nepustili. Moc mi to nemyslelo. No dobře, jel jsem na Dejvice se zeptat, jestli to náhodou nenašli. Trošku jsem měl v hlavě představu, že mi to dají, já se vrátím a stihnu jízdu. Ideální stav. Všechno je jak má být.

.. Nope.

Ptal jsem se na obou vrátnicích (strojárny i elektrofakulty) i studijních (respektive pedagogických) odděleních. Neměli.

Začalo to být v řiti.

Śel jsem tedy pěšky na policii. Nejbližší teda byla u Hradčanský, ale já měl času dost. Tam mi ale řekli, že mám jít na cizineckou policii do Křižíkový. Shit. Mně to fakt nemyslelo. Co se událo tam, to skoro nedokáži popsat. Ta stanice pro ne-Čechy je v zatuchlých bývalých kasárnách. Po zazvonění (a 20 minutách) si pro mě a další cizince přišla policistka. Vyvedla nás nahoru do místnosti. Za dveřmi a mřížemi (které nemůžete sami otevřít) byla smutná imitace čekárny se zničenou lavicí, špinavými židlemi a nápisy v ruštině. Samozřejmě tam nebyly záchody. Hned po našem vstupu šel jeden pán do vazby.

Tak jsem tam byl uvězněn za mřížemi. Člověk si řekne: "Hmm, alespoň se vám budou nějak věnovat!", ale hovno. Nejdřív jsem tam asi hodinu seděl, než mi vůbec podala formulář. Tady je třetí fiasko. Za celou tu dobu jsem si nezjistil (ani jsem se nestavil doma) číslo pasu. Shit. Tak jsem chtěl jít hned domu a vyzvednout si to, ale za přepážkou nikdo nebyl a na klepání rozhodně nereagovali. Když čas od času někdo vyšel, tak pospíchal (pozdravil jsem dohromady 11 lidí, odpověděli dva nebo tři) a ignoroval okolí. Stal se jeden incident. Seděl tam celou dobu nějaký Ukrajinec, podle jeho slov od desíti. (To už bylo po dvanácté) Houkl na policistku "Nemůžete si pospíšit?" a ona mu odpověděla "Nemůžete si vy pospíšit z téhle země?"

Tam to je zlý. Nemám to tam rád.

Každopádně po DALŠÍ hodině přišla a formulář si vzala, uznala mi i absenci čísla. Dostal jsem nějaký doklad a pak mi řekla, že mě hned pustí ven. Tím "hned" myslela za dvacet minut.

Dobrý, stihl jsem propásnout jak jízdu, tak přednášku a ještě jsem musel do vietnamský ambasády žádat o nový pas. Ten by stál 4000 korun a přišel by po 21 dnech. O dva měsíce později bych se ho ale stejně zbavoval, protože to občanství ztratím. To bylo pěkně nasíravý. Po práci v trafice jsem si šel zařídit průkazové fotky - samozřejmě jim nefungovala tiskárna a já tam stál dalších 20 minut. (Happy end: pas se ve škole nakonec našel a už ho mám)

Pak jsem šel konečně s diusem pro počítač. Ovce měl angličtinu, takže jsem musel volat Viktorovi, aby mě odvezl. S tím casem bych sám rozhodně jít nechtěl. Zaplatili jsme dohromady kolem 36000. Nakonec mám i5 3350p, 8GB RAM, Geforce 660, 1TB HDD a 128GB SSD. Snažil jsem se šetřit na všem a hledat nejlepší poměr ceny a výkonu. Jsou tam ale dvě výjimky. První je case, který jsem koupil za 2500,-. Je to nechutně prostorná bestie. Dál jsem si připlatil 300 korun za RAM, protože ta nejlevnější byla nesnesitelně ošklivá. Na ten odporný modrý hřeben se nedalo koukat a je mi jedno, že to bude neustále uvnitř. NIKDY.

Sestavil jsem to s pomocí táty, kabeláž teda není ideální (vzhledem k velikosti casu jsme to teda mohli udělat líp, ale snad to bude fungovat.

Nakonec jsem si řekl, že když už mám obojí zadarmo, tak můžu zkusit tu osmičku, když jí stejně nejde pirátit (nebo jde? nevím). Jak jsem předpovídal, Metro je hrozná sračka (metro aplikace taky a ještě vás to nutí používat gesta), ale vzrušují mě ostré hrany. Fakt to je esteticky skvělý. Před instalací jsem zapomněl zapnout AHCI, což mi drasticky zpomalilo SSD a musel jsem si pak hrát v registru. Ale i to drasticky zpomalé SSD bylo směšně rychlý. Všechno se spouští hrozně rychle. Je to tak hrozně.. responsive? až to je k neuvěření. Kde bylo SSD celý můj život? Jako samozřejmě, určitý přínos k tomu má i fakt, že mám čtyřjádro a směšně moc RAM a taky jsem byl 6 let na core 2 duo.

Je do pro mě stejný skok, jako upgrade z Celeronu (s 512MB RAM) na C2D (s 2GB).

Je to totální turbo.

Makes life worth living.

Teď mám naboušený komp. Co s ním? Můžu s ním rychleji na facebook a programovat v pythonu. Yay. Ani nevím co za hry bych měl hrát, na PC jsem nikdy neměl pořádný backlog vyjma vizuálních novel, které mám stejnak na notebooku. Snad teda vyjdou pořádný next gen hry. A pokud ne, pořád musím hodit těch 50 hodin na Shogun 2: Total War.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama