Windows 7 nebo 8

24. září 2013 v 20:24 | Happy |  Ostatní
Za tuhle otázku vás lidé se všemi úrovněmi technických znalostí pošlou do prdele. No jasně, že sedmičky, debile. Je to skoro automatická odpověď i u lidí, co technologie absolutně nezajímá. Je to vlastně podobně samozřejmý, jako preferovat android před iOS. Holt to trenduje.

V rámci FELu jsme dostali zdarma licence pro windows 7 i 8 (zatím z toho jenom sosám věci) a nechci instalovat OS dvakrát.

Já jsem tak trochu hipster (pro mě to je spíš negativní slovo pro masochisty, co si nechají líbit ledajaký shit aby byli jiní), nevědomky se snažím jít proti proudu, takže třeba používám Windows Phone 8. Ten je přes všechny svoje nedostatky a omezení fakt příjemný na používání. Alespoň si teda nestěžuju, potom co jsem viděl mid-tier Samsung mobily kamarádů. Kriste.

V tomhle případě to nejde. Windows 8 je na desktop hrozný. Tak jistě, chápu, že se snaží (pozdě) dostat do trhu s tablety a nově boomují hybridní počítače (a na těch jsou určitě fajn), ale bezdotykový desktop z toho vůbec nic nemá. K čertu s uniformitou, s klávesnicí a myší fakt nepotřebujete gesta. Taky je nesmyslné, kolik pohybů potřebujete na prosté vypnutí PC. Už jenom start obrazovka s live tiles (jak jsem řekl, mám WP8 a miluju ty čtverečky a obdelníčky) mě strašně nasírá. Mám prostě rád mou čistou minimalistickou plochu, kterou nemusím překrýt pokaždé když chci něco spustit. Integraci se sociálními sítěmi také nepotřebuji, stačí mi to v prohlížeči. (Microsoft účet už stejně mám, takže u toho to je jedno)

Cloud řešení a synchronizace je u desktopu taky zbytečná a nevidím potřebu to kombinovat s laptopem. Nakonec app store. Fuck. Proč app store. Já chci programy.

Windows 8 je prostě na tablety a laptopy. Na desktopy se kašle.

Proč vůbec píši tenhle článek?

Protože je Windows 8 fakt hezký. Vyjma metro-nemáme-mu-tak-říkat-ale-prostě-to-tak-je menu, všechno fakt lahodí oku. Konec s průhledností a gradienty, čas pro pěkné ostré hrany a plné barvy. Dokonale minimalistický, hrozně to miluju. Mrdat na Aero. PROČ TAM MUSÍ BÝT TO MENU. Nějaké zrychlení bootování mě absolutně nezajímá (stejnak budu mít SSD) a ve hrách by měl být nárůst (či pokles) také minimální.

Vyplatí se vůbec instalovat přecpaný OS, kde stejně všechno povypínáte a nahradíte, jenom kvůli hezčímu uživatelskému prostředí (které nevyžaduje instalaci podezřelých patcherů a čachrování ve složce system32)?

EDIT: Rovněž, na windows 7 je pořád maskotem Madobe Nanami dabovaná Nanou Mizuki
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama