Yamada and the 7 witches

1. září 2013 v 1:15 | Happy |  Manga

Znova a znova se chytím do pasti zvané ongoing manga. Tentokrát jsem narazil (a během jednoho dne přečetl) na Yamada and the 7 witches od Yoshikawa Miki. To jméno mi absolutně nic neříká, ale wikipedia tvrdí, že to byla asistentka Hiro Mashimy (Fairy tale), což spoustu věcí vysvětluje.

Ehm, děj. Yamada je typický delikvent, jednou spadne ze schodů a omylem políbí (yeah..) premiantku Uraru. Prohodí si tím těla. Po tradiční post-bodyswap-kontrole-poprsí zjišťuje, že jí šikanují, a tak jí pomůže. Tím se spřátelí. No a postupem času založí klub a začnou hledat další "čarodějky". Jsou to problémové studentky, jejich schopnosti vždycky reflektují jejich touhu/problém. (a vždycky se aktivují líbáním) Yamada může jejich schopnosti polibkem kopírovat. Většinou nově získanou schopnost využije na vyřešení jejich problémů a obecně se v klubu nebojí s tím experimentovat (díky čemuž tam je dost situací, kdy líbá chlapy). Je tam spousta komedie, poslední kapitoly jsou zase vážné.


Je to tedy školní komedický supernatural harém (byť hlavní pairing už je daný). Asi si řeknete, že je tohle hrozně kýčovitý a laciný.

Ono to totiž je hrozně kýčovitý a laciný.

Vyloženě podle učebnice, ať už postavy, prostředí nebo zápletka. Máte 7 čarodějnic a systematicky řešíte jejich problémy (aka the world god only knows), do toho vložte přátelství, fanservice a shit. Všechno jede podle seznamu.

A musím uznat, že to jede fakt dobře. Je to jako bych četl nějaký hrozně dobře udělaný domácí ukol. Rozhodně to je zábavná manga, která dobře promíchává zaběhlé koncepty. Nepřináší absolutně nic nového (což teda nedělá spousta mang), ale je naprosto solidní. Divně tomu i věřím, že to bude mít uspokojivý, předem promyšlený konec. Prostě dobrá práce. Postavy jsou velmi sympatické a vztahy mezi nima to prostě fungují. (That being said, ta romance je poměrně awkward) Autor pravidelně přidává nové postavy (odkrývá čarodějnice), aby se stále něco dělo. Skutečně jsem byl zvědavý, co bude za další schopnost.

U kresby jsem si místy říkal, že jde poznat to asistenství, přebírá totiž některé přehnané výrazy. U takovéhleho typu mangy je asi nejdůležitější ženský cast, který vypadá fakt dobře. Fan servicem také nešetří, ale není to vyloženě blatantní.

Kdybych měl dát jenom jeden příklad školní supernatural mangy (což je obecně saturováno mrdkami), tak bych rozhodně doporučil tohle. Je to jak solidní reprezentant žánru, tak dobrá manga sama o sobě. Samozřejmě, pak musí přijít ten neskutečně vosíravý pocit prázdna, když se doklikáte do poslední přeložené kapitoly. Doufám tedy, že to bude vycházet týdně.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama