První dojem - Kill la Kill

22. října 2013 v 22:14 | Happy |  Anime
Kill la Kill je silně hypované, 26-dílné anime od studia Trigger, které se skládá z odpadlíků z původního Gainaxu. Na KLK se sešlo dost lidí, co dělalo na Tengen Toppa Gurren Lagann a podle toho se i zvýšil hype. (Ostatně sám scénárista zmínil, že chce překonat jeho epičnost) Někteří to (humorně) nazvali "záchranou anime", ale záhy se na to nabalila poměrně agresivní fanbase pocházející převážně z úspěšného Little Witch Academia. Ten má mimochodem úspěšný kickstarter pro druhou epizodu.


Je to o militantní, over-the-top škole s přísným kastovním systémem a Ryuuko, která vyšetřuje vraždu svého otce. Takže se musí postupně probojovat až nahoru, aby dostala odpovědi. A má myslící, obscénně odhalující uniformu (fan service tam je dost), která jí dává masivní powerup. Zatím to má epizodický formát, kde každý týden bojuje s bossem. Vzhledem k tomu, že počet oponentů nevychází na počet epizod, čekejte v půlce zvrat.

Hlavně jsem chtěl zmínit animaci. Ta skoro není. Animace jakožto "hýbající se obrázky" tam je místy nahrazována třeba 2 střídavými framy (místo.. 25) nebo, což je horší, fakt ošklivým CGI. Je to teda většinou v komických scénách a navozuje to nostalgii po ranních seriálech. V akci to však občas vidíte také. Sice to maskují všemi možnými způsoby a místy tam animace skutečně je i vypadá dobře (Imaishi, režisér, rozhodně není známý plynulou, precizní animací, ba dělá "messy" střihy), ale fakt jde znát, že za artistickou svobodu zaplatili minimálním rozpočtem. A tak se "akční anime" s akcí každou epizodu dělá fakt těžce. Na druhou stranu to strašně zachraňuje fantastický soundtrack od Hiroyuki Sawano (Guilty Crown, Gundam Unicorn, Shingeki no Kyojin..), ten je nelidsky skvělý a i v GC byl zachraňující plus. S jeho soundtrackem ožije jakákoliv scéna a má hned správnou atmosféru. Normálně si OST vůbec nevšímám, ale tady to fakt jde znát.

Ať už to je spasitel anime, nebo minimalistická, chudá akce, je to pořádná zábava. Zatím byl každý díl hrozná prdel a upřímně řečeno se na tohle těším každý týden nejvíc. Zápletka je fajn, zatím to klidně může být 8. Bez superlativů to je velmi zábavná show. Ono od takového absolutního nováčka (tedy v produkci) nešel předpokládat vyšší rozpočet a ani je za to nijak neodsuzuji (přece jenom udělali něco poměrně dobrého), ale proboha, netvrďte mi, že to má dobrou animaci.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama