První dojem - Arpeggio of the Blue Steel

2. listopadu 2013 v 12:37 | Happy |  Anime
Arpeggio of Blue steel je poměrně volná adaptace mangy. V Japonsku si očividně řekli "Lze zkombinovat holky se vším. SE VŠÍM" a tak je zkombinovali s bitevními loděmi. Yep. Zrovna bitevní lodě jsou můj fetiš, tak jsem té manze absolutně nemohl odolat, holky jsou jenom bonus. První věc, které si všimnete, je, že to je plně CGI. V případě postav to vypadá nechutně. Sice v úplně každém framu jsou (nebo by měly být) konzistentní a bez deformací, jakmile začnou mluvit, hned poznáte, jak to je hrozný. Nemají totiž vůbec žádné mimické svaly, vypadá to místy, jako by se jenom měnila textura. Což o to, je to anime, tak to chodí, ale v CGI to jde hrozně znát. A je to nepříjemný.

Některé záběry jsou udělány šikovně tak, že si toho faktu nevšimnete, ale čas od času vás prostě něco trkne. Přechodem k full-CGI si ale zase dost pomohli s bojem lodí, který vypadá fantasticky. Jsou to masivní lodě, co se střílí. Co víc si přát?


No, jak jsem řekl, mangu to kdovíjak neadaptuje, dost věcí pozměnili a pravděpodobně to bude mít anime-original ending. To bych radši řekl, abyste si radši přečetli tu mangu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama