První dojmy Golden Time, Nagi no Asukara, Galilei Donna, Samurai Flamenco

3. listopadu 2013 v 12:53 | Happy |  Anime
Tuhle sezónu toho sleduju docela dost a většina z toho je poměrně dobrá. Letošní podzim je zázračně kvalitní.

Ze zbylých sérií to je tedy:
 • Golden Time - 24 dílná JC Staff adaptace mangy od autorky Toradora (což do teď považuji za skvělou romanci) s poměrně podobnou formulí. Protagonista Tada Banri před nástupem do univerzity (Yep. Univerzity) ztratí pamět. No jo, je to laciné, ale alespoň s tím nějak pracují. Tedy že řeší, jaký byl předtím a co to znamená pro jeho současný charakter. Každopádně ve škole se spřátelí s Mitsuem, po kterém jede jeho childhood friend Koko Kaga, která je trošku šílená. Mitsuo ale chodí s jinou a snaží se Koko zbavit. Samozřejmě se musí Koko líbit Banrimu. A už to je zamotané.
 • Nagi no Asukara - Anime od P.A. Works, další školní drama s twistem. Je to o tom, že v podvodní vesnici zavřeli školu a tak musejí jít do "pozemské" školy. Mezi společenstvími je silné sociální napětí a místy i nevraživost. Zavedená čtveřice se zavedenými vztahy (máte jasný hlavní pár a pak sekundární, friendzonovanou dvojici) je vyvedená z míry s příchodem páteho, stoického spolužáka. Všechno se zamíchá a posere. Yay. Protagonista je teda největší čůrák pod sluncem autoři ho trošku přehnali. Je to typ "nepříjemný a ostrý ale ve skutečnosti má dobré srdce", ale takovouhle horkokrevnou mrdku jsem dlouho neviděl. Sympatizovat s ním začnete až hodně později. "Vodní" lidé jsou poměrně zajímavý koncept, který se snaží i vysvětlit ať už z mytologického, biologického nebo sociálního hlediska. A samozřejmě díky P.A. Works to vypadá fantasticky.
 • Galilei Donna - 3 potomkyně Galilea jsou pronásledovány tajnou organizací, protože údajně znají polohu k jeho pokladu(?). A tak se vydají na dobrodružství v mechanické létající rybičce. Yep. Tři dívky jsou autistická loli, normální středoškolačka a moralista/alkoholik vysokoškolačka. Nejzajímavnější teda bylo to, že jsou jejich rodiče rozvedení a díky tomu tam je jiná dynamika mezi postavami. Jsou to sice sestry, ale dlouho se neviděly. A tak. Je tam nějaká mecha akce a shit, ale nevím, je to takové generické. Dělá to studio A-1 Pictures, je to v NoitaminA slotu a bude to mít 11 dílů.
 • Samurai Flamenco - Ohoho, tohle je skvělé. Je to o snílkovi Hazamovi, co po všech superhrdinských seriálech jedním chce být také. Tak si vezme obleček a snaží se po večerech napravit špatnosti. Což může být opilé chování, špatné vyhazování odpadků a podobně. Většinou mu teda natlučou, protože to jsou slabý dveře. (přes den dělá modela) No a jednou potká policistu Goto a divně se spřátelí. Je to fantastické přátelství. Postupně potkávají další a další lidi (a víc lidí přijde na to, kdo to je) - třeba Flamenco Girl. Je fakt pěkné, že jeho idealismus je bržděn realistickým policistou. Občas Gota zase inspiruje. Všechno to je fantasticky zamíchané s atraktivním designem velmi sympatických postav. Tohle patří k nejlepším věcem za tuhle sezónu a to už je co říct.
Na co se teda každý týden těším nejvíc? Diskrétní matematika
 1. Kakumei Valvrave 2 - Na tohle jsem nenapsal první dojem, protože to je pokračování, ale hrozně to miluju. Je to jako invertovaný code geass (jakoby si Lelouch a Suzaku vyměnili těla). Trainwreck, ale na rozdíl od GC to jde sledovat. Až neskutečně se u toho bavím. Překvapivě to má fakt dobrý emocionální momenty.
 2. Kill la Kill
 3. Samurai Flamenco
 4. Nagi no Asukara
 5. White Album 2
 6. Monogatari S2
 7. Arpeggio
 8. Kyoukai no Kanata
 9. Golden Time
 10. Coppelion
 11. Galilei Donna

Na infinite stratos 2 jsem se vykašlal.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama