Deal or no deal

20. prosince 2013 v 23:51 | Happy |  Ostatní
Tak dneska jsem dostal poslední zápočet. Čekají mě teď tři zkoušky v lednu a to bude pěkné maso. Do té doby však mám relativní volno. (na učení se v trafice) Včera ráno jsem šel na předtermín z diskrétní matematiky. Moc jsem od toho nečekal, protože jsem se dost nenaučil, ale už na začátku jsem si řekl: Áčko nebo nic. Nazvěte to zbytečné masochistické gesto, ale já mám rád zbytečná masochistická gesta. Zázračně jsem se dostal na D, po důkazu snad i C, ale hned jsem si nechal dát F. No deal.

Na vysoké se o sobě člověk mnohé dozví (teda, pokud studuje něco obtížného) - na co má, na co nemá. Jak přistupuje k povinnostem, jak moc je ochoten se hádat s cvičícím, a jak moc dokáže pít kafe ve tři ráno. Jsem tam dokonale průměrný. Zapadám přesně do středu spektra studentů (od úplných géniů po idioty) a nakonec jsem za to i rád. Bohužel předmět Řešení problémů a hry průměrnost trestá turnaji. Tam ti lepší studenti prostě zmasakrují ty horší. Fakt jsem uvažoval o sebevraždě. To neplatí tak, že nedáte první turnaj a pak to zachráníte v tom druhém. V tom druhém vás zdevastují ještě víc. Ale měl jsem plný počty bodů za estetický kód a dobře implementovaný věci. To je teda dobrý vědět, že mám kód hezký, ale na hovno. Nevadí. Z toho mám Cčko.

Po zkoušce jsem šel na ples GYMJH. Byl fantastický. Dokonce tam byla vyparáděná Eva. Trošku jsem si zatančil jive, waltz a blues. Potkal jsem pár učitelek, potřásl si s nimi ruce (konkrétně to byly němčinářka, francouzštinářka a němčinář, docela mi bylo líto, že jsem nezastihl matikářku). Poněkud mě zmátlo, když jsem viděl na parketu zástupkyni ředitele se Sonym, Vietnamcem. Jako, to je ta zástupkyně ředitele, která mě minulý rok poslala do prdele. Měl jsem se cítit méněcenný? Fakt mě to sralo.
Tím tedy včerejšek.

V programování jsem měl fiasko s Tommym. Někdy v jednu ráno jsem dostal automatický email od cvičícího, že mi detekovali plagiát a že mi strhávají body, plus jsem v seznamu plagiátorů. Nepotěšilo mě to. Zeptal jsem se ho, s kým že to mám, protože jsem si tehdy skutečně myslel, že to byla náhoda. Chladně mě poslal do prdele, že se mám zeptat kolegy Hejry.

Yeah.

To byly dva týdny bez spánku, kdy jsem netušil co dělat. Sralo mě, že jsem musel řešit práci odevzdanou někdy v říjnu. Nechtěl jsem být na seznamu zmrdů a nechtěl jsem ztratit body za práci, protože pak bych mohl přijít o možnost předtermínu. Nejlepší bylo, že tu ten cvičící celou dobu nebyl a komunikoval jenom přes email. Respektive nekomunikoval. Zeptal se jenom "na názor kolegy", který se teda v 3000 znakovém emailu přiznal a od té doby už neodpovídal.

Minulý týden, v sobotu v jednu ráno, začal lidem s odevzdanými semestrálkami posílat emaily, že to mají celé špatně a že to mají předělat, jinak je nepustí k obhajobě v pondělí. To byly dva dny. Tak ok, nevadil by mi feedback, já bych to za ten den klidně celé předělal. Jenomže já žádný mail nedostal. To byla strašná paranoia. Nasral se za ten mail ohledně plagiátu? Je to tak špatný, že se na to rovnou vykašlal? Dostanu za ní nějaké body do ledna? Neměl jsem pořádné měřítko kvality mé práce.

Ale nevadí, v neděli večer (pořád jsem neměl okomentovanou semestrálku) psal, že to opraví během týdne a že budu lidi obhajovat v pátek. Tak jsem jenom programoval hráče do Reversi turnaje a dál se nestaral. V pondělí teda objahoval práci Zmetek (ten patří ke géniům). Bylo to směšně velký a obtížný a s tím bych se asi nikdy nedokázal mrdat. Moje hledání min mělo oproti jeho sudoku generátoru snad pětinu řádků kódu.

Vypadalo to, že to bude jediná obhajoba.

No samozřejmě se to muselo zvrtnout. Najednou řekne "Je tu Nguyen Hoang Long? Vaše práce vypadá slušně, můžete jí prezentovat?" Nejsem si přesně jistý formulací, ale lhal bych, kdybych tvrdil, že mě to nepotěšilo. Zároveň jsem ale byl po Zmetkovi fakt posranej. Vůbec jsem si to nepřipravil. Ukázal jsem to tedy jak co funguje, měl pár komentářů k mému kódu, zodpověděl na dotaz a schytal kritiku. Prý jsem neměl ošetřený vstupy a měl jsem předělat serializaci (kterou nás mimochodem neučil). Do konce hodiny jsem to měl předělat. Tak jsem to udělal. Překvapivě mi za to potom dal plný počet bodů a jen tak mimochodem mi řekl, že mám body i za plagiovaný domácí úkol, když se kolega přiznal. (toho teda čeká disciplinární komise, protože mu našli plagiáty dva) Cítil jsem směsici vzteku a potěšení. Ostatní ho teď bojkotují, protože nestihl opravit semestralky včas a jeho druhy termín je za snížený počet bodů. viva la academia.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama