Drážďany 2013

8. prosince 2013 v 23:28 | Happy |  Ostatní
Německo mi tuze chybělo. Fakt to je země, ke které cítím silnou nostalgii a jsem prostě rád, když tam jsem. (To jsou asi pocity, které bych měl cítit ve Vietnamu, ale fuck that) Jen tak se procházet a nasávat němčinu (přece jenom jazyk, se kterým jsem vyrůstal, bez ohledu na to, jak moc jsem ho zapomněl) je překvapivě uspokojivé. Dlouho jsem tam nebyl, ale tentokrát jsem tam se spolužáky zavítal. Ano. V neděli. V pondělí mám dvě semestrální písemky, do úterý musím odevzdat dvě domácí práce, ve středu a pátek mám ještě víc testů. Ano. Je to v prdeli.

Ale stálo to za to. Sice jsem nestihl najít knihkupectví (eh najít, stačilo dojít k nádraží, ale nebyl čas), ale za to jsem měl bratwurst a smažený camembert v pita chlebě se smetanou a brusinkami. A 30cm trdelník. Celý den jsme procházeli vánoční trhy (ano bylo jich víc). Předtím jsme teda navštívili hrad, kde se natáčely tři oříšky pro Popelku a kde je výstava kostýmů, ale to nějak nestojí za zmínku.

Prdel ale byla na cestě domů. Pár kilometrů od Drážďan, na dálnici, se nějak posral řemen a řidič ho musel jít opravovat. Ta hodná, jinak ukecaná paní s námi nejprve 20 minut odmítala komunikovat a pak blábolila mrdky a byla prostě zmatená. Někteří lidé prostě nejsou dělaní na to, aby dělali průvodce v busu a ta žena k nim patřila. Nevím jak přesně to popsat, neuměla komunikovat s lidma? Snažila se říkat naučený fráze, které se jí ale pletly a nakonec tím nedávaly smysl (hlavně teda nikoho nezajímaly, byly na úrovni špatné prezentace okopírované z wikipedie) a v případě nesnází byla úplně v hajzlu.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama